Přestupy den osmý, devátý a desátý

nabor

Za poslední tři dny se toho v týmech opět poměrně dost změnilo, byla potvrzena některá jména pro příští rok. Další jezdci, kterým ve stávající stáji končí smlouva, již podepsali na další sezóny u konkurence. My se teď podíváme na některé z nich pod drobnohledem.

Kwiatkowski prodloužil

Michal KwiatkowskiMichal Kwiatkowski si dobrými výkony v letošní sezóně výrazněji řekl o prodloužení smlouvy. A že jeho forma je obdivuhodná. Zatímco v loňském roce vyhrál pouze E3 Harelbeke a v ostatních případech končil spíše v poli poražených, tak letošní rok se mu povedl přímo neuvěřitelně. Čtyři vítězství (Strade Bianche, Milan – Sanremo, San Sebastian, časovka na polském šampionátu), jedno druhé místo (Amstel Gold Race) a jedno třetí (Liège-Bastogne-Liège). Výborná pomoc Chrisi Froomovi na letošní Tour de France, kdy byl klíčovým domestikem pro Frooma s Landou, což si sám čtyřnásobný šampion Staré dámy pochvaloval.

Polský borec oslavil prodloužení smlouvy výstupem na Passo dello Stelvio, kde mu sparingpartnery byli Roman Kreuziger se Zdeňkem Štybarem.

A jaký je jeho nejbližší program? Začne na Tour of Britain, které pojme jako přípravu na nadcházející mistrovství světa, kde se představí v týmové časovce a v silničním závodě, ve kterém by nemusel být bez šance. Sezónu zakončí na klasice v Lombardii.

Svein Tuft – nejstarší jezdec ve WorldTour

Zatímco mnozí zkušenější jezdci končí, Kanaďan Svein Tuft zůstává. Se svoji současnou stájí ORICA-Scott prodloužil spolupráci o další rok. Stane se tak ve svých 41 letech, které oslaví v době konání 101. ročníku Giro d’Italia, nejstarším jezdcem ve World Tour. Zdali se Tuft objeví v Jeruzalémě na startu je ještě hudba daleké budoucnosti. Co je však jisté, je to, že figuruje v širší nominaci na letošní Vueltu. Ovšem jestli dostane příležitost odvděčit se za „bonus“ ve své kariéře, bude záviset na Mattu Whitovi.

Davide Formolo příslib Bory do budoucnosti?

Vítěz 4. etapy Gira Davide FormoloMladičký, teprve čtyřiadvacetiletý Ital Davide Formolo podepsal s německou stájí dvouletý kontrakt. Formolo už je ve světě cyklistiky poměrně známé jméno, však také na letošním Gito d’Italia obsadil 3. místo mezi mladými jezdci. V zemi svého rodiště je považován za velmi nadějného jezdce, který by v budoucnosti mohl promluvit do celkového pořadí na jakémkoliv podniku Grand Tour. A možná to je i důvod, proč si jej Bora zavázala.

Ian Boswell přináší zkušenosti

Přestup Iana Boswella je pro mnohé překvapením. Ovšem Američan strávil u týmu Sky pět let. A jak sám říká, je čas na změnu, která by mu mohla pomoci v dalším rozvoji. Boswell se stal po Nathanu Haasovi druhým jménem, které Katusha potvrdila.

„Mluvil jsem s José Azevedem a jednání se mi líbila. Doufám, že do týmu přinesu zkušenosti a moc se těším na závody s takovými jezdci jako jsou Ilnur Zakarin a Simon Špilak“, řekl po podpisu první Američan v bývalé ruské stáji.

Davide Villela rozšíří řady Astany

Další Ital, který opouští stáj Cannondale-Drapac. Villela je o dva roky starší než jeho krajan Formolo. Do své současné stáje, se kterou by měl absolvovat španělskou Vueltu přišel jako amatér v roce 2013. Podle svých slov v ní prožil krásné 4 roky, ale je čas něco změnit.

„V Astaně vidím příležitost pokračovat ve svém pokroku. Je to tým, který bojuje o vítězství. Cannondalu bych chtěl poděkovat za příležitost, kterou mi poskytly a za fantastické roky ve vrcholové cyklistice,“ uvedl Davide, proč si vybral kazašský tým.

Alexandr Vinokurov na jeho adresu uvedl: „Davide je mladý jezdec s velkým potenciálem pro klasiky“. Tímto svému svěřenci nepřímo sdělil jaká se od něj očekává úloha.

Přestupy

Florian Sénechal – Cofidis -> Quick-Step Floors

Kristijan Koren- Cannondale-Drapac -> Bahrain-Merida

Prodloužení

Rigoberto Uran – Cannondale-Drapac

Pieter Serry – Quick-Step Floors

Sam Bennett – Bora-hansgrohe

Christoph Pfingsten – Bora-hansgrohe

Michael Schwarzmann – Bora-hansgrohe

Rüdiger Selig – Bora-hansgrohe

Anthony Perez – Cofidis

Spekulace

Julien Vermote – Quick-Step Floors -> Dimension Data

Fabio Aru – Astana -> Trek-Segafredo nebo UAE Team Emirates

Edward Theuns – Trek-Segafredo -> Sunweb

José Herrada – Movistar -> Fortuneo-Oscaro

Samuel Sánchez – BMC -> Fortuneo-Oscaro

Lorrenzo Manzin – FDJ -> Vital Concept

Johan Le Bon – FDJ -> Vital Concept

Bert de Backer – Sunweb -> Vital Concept

Kris Boeckmans – Lotto Soudal -> Vital Concept

Ben Hermans – BMC -> Israel Cycling Academy