Přestupy – 24. 8.


Dnešní den byl plný akce na přestupovém trhu. Největší událostí pro naši republiku je přestup Josefa Černého do týmu BMC-CCC. Působiště mění třeba i Richie Porte.

Richie Porte opouští BMC

Velkou posilu získala sestava Trek-Segafredo, když se jí povedlo ulovit Richieho Porta z BMC. Zkušený Australan podepsal smlouvu na dva roky. Třiatřicetiletý borec by měl být lídrem týmu pro Tour de France a měl by zalepit díru po odchodu Alberta Contadora. Trek se údajně zkoušel domluvit i s Geraintem Thomasem a Simonem Yatesem.

Naopak do BMC přichází Josef Černý. S týmem je spojován i mladý spurter Jakub Mareczko.

Josef Černý
Josef Černý

Nová výzva pro Tanela Kangerta

Asi nejlepší Estonec v pelotonu hledal novou výzvu ve své kariéře. Po týmech AG2R a Astana chtěl vyzkoušet novou výzvu ve své kariéře a kývl na roční nabídku americké stáje EF Education First. Ve spojitosti s Astanou se dnes objevila jména bratří Izagirrů, kteří asi opustí sestavu Bahrain-Merida, protože jejich jména jsou spojována i s týmem UAE.

Tanel Kangert

Podpisy v Boře

Bora-hansgrohe podepsala nové kontrakty se svými klíčovými závodníky Rafalem Majkou, Jayem McCarthym a Pawlem Poljanskim. Navíc s přesunem do týmu je aktuálně spojován Oscar Gatto z Astany.

Rafal Majka

Další novinky

Tým Mitchelton-Scott přivede z týmu Caja Rural Nicka Schultze až do roku 2020. Katusha-Alpecin získala talentovaného mladíka Harryho Tanfielda. Mladíka podepsali i v UAE. Jejich vyvoleným se stal Alessandro Covi, vítěz jedné z etap na Tour de´l Avenir. Nakonec tým AG2R, jehož řady opustí po sezóně Jan Bakelants. Jeho nové působiště není známo.