Přes Sevillu k dalšímu stoupavému dojezdu

nabor

V rovinách si Vuelta nikdy zvlášť nelibovala a letošní pátá etapa to jen potvrdí. Vyvrcholí mírným stoupáním na posledním kilometru v Alcalá de Guadaíra.

Peloton nadále zůstává u pobřeží Andalusie, ze kterého dnes bude směřovat převážně na sever až dorazí do Sevilly. Hlavní město Andalusie bylo založeno před více než dvěma tisíci lety Féničany, vládli mu však i Řekové, Kartaginci, Římané, Vizigóti a jeho architektonický ráz mu vtiskli Arabové. Počtem obyvatel je Sevilla srovnatelná s Prahou, ačkoli plochou je jen takřka třetinová.

Na peloton zde čeká 18,1 kilometrů před cílem sprinterská prémie. Ze Sevilly poté mapa uhýbá na východ do „ošatky Sevilly“, města Alcalá de Guadaíra, v němž se od dob Maurů ve velkém mlelo obilí. Z tohoto období zde zůstaly prastaré vodní mlýny a významné je i městské opevnění ze 14. století. Dnes jde o sedmdesátitisícové, převážně průmyslové sídlo a očekává spurterskou bitvu, která se bude na závěrečných 750 metrech potýkat s průměrným sklonem 4 %.

Teploty stoupnou na 35, po většinu etapy by nemělo skoro vůbec foukat. K tomu jasno, zcela bez mraků.

stage 5 vueMírné stoupání v závěru vytyčuje tři jasné favority: opět Petera Sagana s Johnem Degenkolbem a dnes znovu také Nacera Bouhanniho. Bouhanni se určitě spurtu dokáže zúčastnit, silově však přece jen zaostává a bude tak drobným outsiderem.

Z dalších závodníku zmiňme Dannyho van Poppela, Jempyho Druckera, Caleba Ewana, Krise Boeckmanse a Jaspera Stuyvena, ale do desítky samozřejmě mohou nakouknout i mnozí jiní.

Pátá etapa Vuelty 2015 začne ve 13:05 a časy začátku přenosu (po 16:00) i dojezdu (kolem 17:40) zůstávají zafixovány.