Pozzovivo vyhrál třetí etapu Volta a Catalunya. Rolland vede

nabor

Domenico Pozzovivo (AG2R) vyhrál třetí etapu závodu Volta Ciclista a Catalunya. Do vedení se dostal Pierre Rolland (Europcar).

Co se dělo

Dnešní únik vytvořilo hned 6 závodníků. A to Mattia Cattaneo (Lampre), Rudy Molard (Cofidis), Lluís Guillermo Mas (Caja Rural), Benoit Jarrier (Bretagne), Leonardo Duque (Colombia), Thomas Danielson (Cannonadale – Garmin). Ty peloton však nenechal odjet a už 50 kilometrů před cílem byl únik ten tam.

To zajímavé však teprve přišlo. Nejprve spadl Alejandro Valverde a několik jeho týmových kolegů. V tu chvíli rozjel tým Olega Tinkoffa velký koncert a nenechal Valverdeho se dotáhnout. Svým ďábelským tempem jezdci Tinkoffu roztrhali peloton na několik skupin.

https://www.youtube.com/watch?v=MY4t4UbqJB4

Při výjezdu na Alto Dels Ángeles, poslední stoupání dne, byla situace takováto: na čele byla šestičlenná skupinka Alberto Contador (Tinkoff – Saxo), Fabio Aru (Astana), Richie Porte (Sky), Rigoberto Uran (Etixx) a Diego Rosa (Astana). Rosa nejdříve táhl tempo, pak ale odpadl. Za nimi se neustále dotahovali a následně odpadávali jezdci týmu Cannondale – Garmin Andrew Talansky a Dan Martin. Pak už jela skupina favoritů včetně Frooma, Valverdeho, Van Den Broecka nebo Rollanda. Ta však nedokázala spolupracovat a dohnat čelní závodníky.

Domenico Pozzovivo to zkusil 2 kilometry před cílem na vlastní pěst a vyšlo to. 3 vteřiny za ním dosprintovali Rigoberto Uran a Dan Martin. Skupina, kterou do cíle dovedl Wilco Keldermana, který dnes slaví své 24. narozeniny, dojela o 22 sekund později.

Čechům se dnes příliš nevedlo. Jako v dosavadním průběhu závodu byl nejlepším Petr Vakoč na 34. pozici se ztrátou 1:34 minuty. Leopold König byl klasifikován jako 78. a ztratil 8:40 minut. Jan Hirt finišoval 136. a zaostal o 13:01 minut. Poslední z Čechů Josef Černý byl až 178. a do cíle dojel o 18:22 minut později než Pozzovivo.

Peloton zítra čeká jediná etapa s dojezdem na vrchol. Konkrétně vrchol La Molina.

Volta Ciclista a Catalunya 2015, etapa číslo 4
Zítřejší etapa s dojezdem na vrchol La Molina

Výsledky etapy

Volta a Catalunya Jezdec Tým čas
1 Domenico Pozzovivo AG2R 3.52:37
2 Rigoberto Uran Etixx – Quick Step 0:03
3 Daniel Martin Cannondale – Garmin ,,
4 Alberto Contador Tinkoff – Saxo ,,
5 Fabio Aru Astana ,,
6 Richie Porte Sky ,,
7 Andrew Talansky Cannondale – Garmin ,,
8 Diego Rosa Astana 0:22
9 Wilco Kelderman Team LottoNL – Jumbo ,,
10 Alberto Losada Katusha ,,

 

Celkové pořadí

Volta a Catalunya Jezdec Tým čas
1 Pierre Rolland Europcar 13.29.:23
2 Maciej Paterski CCC Sprandi Polkowice 1:08:00
3 Bart de Clercq Lotto Soudal 1:16:00
4 Domenico Pozzovivo AG2R 2:14
5 Rigoberto Uran Etixx – Quick Step 2:21
6 Daniel Martin Cannondale – Garmin 2:22
7 Alberto Contador Tinkoff – Saxo 2:27
8 Richie Porte Sky ,,
9 Fabio Aru Astana ,,
10 Andrew Talansky Cannondale – Garmin ,,