Potvrdí Froome s Portem formu v horské časovce?

nabor

Tour je zpět ve Francii a čeká ji nejkratší, ovšem určitě ne nejlehčí etapa letošního ročníku.

Profil 18. etapa Tour de France 2016V osmnácté etapě se bude vyjíždět do Megève. To si od dvacátých letech 20. století vybudovalo image lyžařského střediska, v němž je žádoucí být viděn. Okolo Megève se nalézá více než 500 sjezdovek, z toho 33 černých. Pořádání sportovních akcí patří k udržování jména střediska, konalo se tu například finále světového poháru ve ski crossu 2015.

Pětatřicáté narozeniny dnes slaví Stefan Schumacher, jenž by ve své dopingové formě patřil ke žhavým adeptům na výhru. Horská časovka se vrací do itineráře Tour po 12 letech. Stoupání se s vyjímkou dvou kilometrů drží pod 10 procenty a je jen velmi málo konstantní. Jeho gró tvoří úsek mezi 4. a 15. kilometrem, kde je průměr 5 procent. Nejprudší pasáže nalezneme hned v úvodu.

Horko bude menší než včera, ale hrozí bouřky. Tradiční riziko časovek – nerovné podmínky napříč startovním polem – tak zůstává přítomno.

Je pravděpodobné, že rodným jazykem dnešního vítěze bude angličtina. Froome se včera dle svých slov šetřil a dnes by papírově měl zvítězit. A pokud nevyhraje on, Porte a Yates jsou z jezdců na celkové pořadí hlavními adepty.

Nepodceňujme však ani Toma Dumoulina, který se pokusí po šesti letech zopakovat počin Fabiana Cancellary, jenž jako poslední vyhrál na Tour dvě individuální časovky v jednom roce.

První vyrazí v 10:51 Sam Bennett. V 15:21 sjede z rampy Tom Dumoulin. V 16:29 dojde řada na Romana Kreuzigera a po něm rovněž na jezdce top 10. Přenosy od dvou.

Absence úniku v dnešní etapě usnadňuje tipování, proto nezapomeňte na naší soutěž na Facebooku.