Potlučení spurteři jedou do Novi Ligure

nabor

Šance na reparát, která bude bolet nejen kvůli včerejším pádům. Nenápadně, leč nekonečně stoupající finiš 221kilometrové jedenácté etapy Gira prověří aktuální kondici rychlých mužů. Pro některé závod před příchodem hor zároveň skončí.

Západ Itálie Giro d’Italia opouštělo za sibérie. Při návratu je už na dohled od Alp přivítá skoro jasno. Nebude to však jen tak nějaké Podalpí. Novi Ligure je městem šampiónů. Rodištěm devítinásobného silničního mistra Itálie Costante Girardenga. Na Giru vyhrál třicet etap a dvě celková pořadí, byť v letech 1919 a 1923 za ně ještě nebral růžový dres. Fausta Coppiho, jehož cyklistická kariéra začala v témže městě, ani netřeba představovat. Od narození Campionissima letos uplyne 100 let.

Mapa dojezdu 11. etapy Giro d'Italia 2019 (Novi Ligure)200 kilometrů bude největší výzvou, čekající na malý únik, přejezd vlakových kolejí. Jako první patrně projede sprinterskou (73,2 km od cíle) i bonifikační prémií (31,3 km od cíle). A pak poslední patnáctka. Průměr 0,5 %, zvolna gradující směrem k procentu rovnému. Zajistit si pozice bude tvrdá, nicméně nezbytná práce. Kruhový objezd, zatáčka na metu tří kilometrů. Jinak žádná technická nástraha. Jen 850 metrů od cíle se lehce zavlní 2,8kilometrová cílová rovinka ve výrobní zóně na okraji města.

11. etapa Giro 2019Elia Viviani a jeho šance. Ostatní velká esa své výhry mají. Pády včera oslabily Ackermanna, ale také Mareczka, Consonniho a Simiona. Vyřadily již potvrzeně Moschettiho. Na druhou stranu zůstává prestiž adresy.

Vhodné podmínky by v premiérovou top 10 mohl přetavit Sean Bennett. Bora možná vsadí na Seliga. Jinak se pole černých koní podobá včerejšímu a tvoří jej hlavně domácí jezdci.

Jedenáctá etapa Giro d’Italia 2019 začíná ve 12:05. V přenosech po jedné. Sprinterská prémie vychází propočtům na 15:28, bonifikační na 16:29. Dojezd cca v 17:14.

Soutěž