Bojovník a smolaři 10. etapy: Démare vs. Ackermann a Moschetti

nabor

Dnes v Modeně velké vítězství a velký pád, bohužel i se zraněním. Až v samém konci etapy se zrodil náš bojovník a dva smolaři.

Bojovník etapy Arnaud Démare (FDJ)

Konečně první vítězství v letošním roce! Pravda, má několik míst druhých… Letos ho porazil Fabio Jakobsen a Dylan Groenewegen na Volta ao Algarve, Sam Bennett v šesté etapě Paříž – Nice, tady na Giru ve třetí etapě do Orbetella Fernando Gaviria a v páté etapě rovněž Gaviria plus Pascal Ackermann. Poněkud frustrující. Dnešní cílová rovinka byla dlouhá, poslední vagónek vláčku rozhozeného pádem odstoupil poměrně brzy, ale Arnaud udržel vysokou rychlost nejdéle a konečně urval vítězství. Určitě ho těší, i když další spolufavorité Pascal Ackermann a Matteo Moschetti zůstali vzadu v pádu…

Smolař první: Pascal Ackermann (Bora-hansgrohe)

Pětadvacetiletý Němec má skvěle rozjetou letošní sezónu. Několik prvních míst v menších závodech nebo kratších etapácích a již dvě vítězství na Giru. Dnes bylo ve hře další, rozhodně patřil k největším favoritům. A pak maličký okamžik, ve chvíli, kdy se mu rozjíždí jeho týmový vláček, lehce zavadí o zadní kolo svého domestika… V takových rychlostech katastrofa. Odřený a s potrhaným bramboříkovým dresem dojíždí do cíle a zítra ho čeká další výzva pro spurtéry, jen o 80 km delší než dnes. Dá se dohromady? Ve slibně rozjeté bodovací soutěži se dnes za něj dostal Arnaud Démare na odstup jediného bodu.

Smolař druhý: Matteo Moschetti (Trek-Segafredo)

Dvaadvacetiletý italský talent už dvakrát tady na Giru zůstal těsně pod stupni vítězů, když mu ve třetí etapě Elia Viviani nedovoleně zkřížil dráhu. I dnes byl jedním z možných favoritů. Ale řetězová reakce v čelní skupině po pádu Pascala Ackermanna ho v kotrmelcích odhodila na bariéru a ocitl se v péči lékařů. Byl evidentně velmi otřesený, dlouho nebyl schopen udržet se na nohou. Podle zpráv z týmu je zraněný, ale bude v pořádku. V doprovodu svých domestiků se dostal i do cíle. Budeme mu přát rychlé uzdravení.