Poslední rovinatá etapa před Turínem

nabor

Do Lombardie situovali organizátoři Gira nejtranzitnější etapu posledního týdne. Důležitá bude v bitvě o červený dres, ale může přinést i překvapení.

17. etapa Giro 2016 profilLombardie je jedním z nejlidnatějších a nejbohatších regionů v Itálii. Špičkové cyklistiky si užívá pravidelně na konci sezóny při klasikách Giro di Lombardia a Milano – Torino, ty ovšem často doprovází déšt. Zato dnes bude pokračovat letní skorojasná pohoda a pětadvacítky. Etapa začne netypicky dvacetikilometrovým klesáním, což může být komplikace pro tvorbu úniku. Jinak se ale první polovina etapy pojede patrně v pohodovém tempu a až ve zcela rovné druhé části přijde urputné stahování. Sprint v Cassano d’Adda nebude technicky ani profilově nijak extrémní a bude mu předcházet pár šotů z helikoptéry, neboť jde o další z pohlednicových měst, jež Giro navštěvuje i za účelem propagace turistům.

Už zbyli jen dva. Dva velcí spurterští favorité, oba z Itálie. Zatím jednoznačně úspěšnější je Nizzolo, Modolo se ale nevzdává. Situaci mu ztěžuje přidaná motivace soupeře. Zatímco v Benátsku se projíždělo Modolovou domovinou, Milán, do jehož aglomerace se peloton na konci etapy dostane, je rodištěm Nizzolovým.

Na výpadek formy tohoto dua budou spoléhat borci jako Porsev, Trentin, Oss, Navardauskas a Sbaragli. A s nimi seznam černých koní zdaleka nekončí. IAM má ve hře Hausslera s Klugem, je tu Arndt, Simion s Colbrellim, Zabel, Belletti, Bole s Grosuem, Savitsky – a tak dále, a tak dále. Jakýkoli pád či zmatek může přinést hodně nečekaný výsledek.

Pokud jste ještě nezazářili v naší soutěži, je v 17. etapě nejvyšší čas. Tipy posílejte do 12:35. Přenosová rutina 14:30 – 17:15 nebude dnes porušena