nabor

Amaro Antunes z portugalského týmu W52/FC Porto zvítězil v poslední etapě. Primož Roglič se stal celkovým vítězem.

V etapě se vytvořil poměrně početný únik ve složení: Oscar Gatto (Astana), Michael Schwarzmann (Bora-Hansgrobe), Alberto Bettiol a Sep Vanmarcke (Cannondale-Drapac), Arnaud Démare (FDJ), André Greipel (Lotto Soudal), Dries Devenyns (Quick-Step Floors), Ben King (Dimension Data), José Gonçalves a Maurits Lammertink (Katusha-Alpecin), Timo Roosen (Lotto NL-Jumbo), Philip Deignan (Team Sky), John Degenkolb (Trek-Segafredo), Geoffrey Soupe (Cofidis), Aleksei Tsatevich (Gazprom-Rusvelo), Juan Arboleda (Manzana Postobon), Jesper Asselman a Andre Looij (Roompot), Pieter Vanspeybrouck (Wanty-Groupe Gobert), Jesus Del Pino (Efapel) a Raul Alarcón (W52/FC Porto). Tato skupina si vytvořila maximální náskok dvě a půl minuty.

Philip Deignan se nedaleko před cílem vrátil do pelotonu, a tak začala práce týmu Sky. Jeho jezdci rozjeli obrovské tempo a náskok úniku jedenáct kilometrů před cílem činil 52 sekund. Uprchlíci se následně dostali na závěrečné stoupání. Hned v úvodu zaútočil Ben King následovaný Gattem, Gonçalvesem, Lammertinkem, Schwarzmannem, Alarcónem a Devenynsem. Zbytek úniku se propadl zpátky do pelotonu, ale tato sedmička je brzy následovala, tým Sky je pohltil.

Z pelotonu odpadali další a další jezdci, zatímco vpředu udával tempo Gianni Moscon (Sky). Za jeho zadním kolem se vezl lídr týmu a druhý muž celkového pořadí Michał Kwiatkowski. Ten se nemohl zbavit Primože Rogliče, na kterého ztrácel Polák v celkovém pořadí 22 sekund.

Když se přiblížila hranice závěrečného kilometru, nastoupil Amaro Antunes. Na toho nikdo nezareagoval, a tak si vypracoval rozhodující náskok. Jako první projel cílem a oslavil tak své životní vítězství, celkově se pak posunul na páté místo.

Za ním mezitím nastupoval jak Kwiatkowski tak Roglič, ale ani jeden druhého nesetřásl. Roglič se tak stal celkovým vítězem.