Pod Mont Blancem vyhrál Wout, ale Poels


Poslední etapa druhého závodního bloku přinesla souboj mužů v úniku, posuny v TOP 10, ale i vyrovnanost dvou mužů z celkového pořadí. Své zkušenosti z Grand Tours v posledním kopci zúročil Wout Poels a dojel si pro premiérové vítězství na Tour.

Profil cílového stoupání

Do úniku se vydala velmi početná skupina jezdců, ve které byli i zástupci z týmů Jumbo a UAE, kteří mohli v pozdějších fázích pomoci svým lídrům. Jenže to by nebyl van Aert, aby se nepokusil jet na etapu. Ještě pod posledním kopcem měl na čele závodu náskok s ostatními vrchaři sedm minut na skupinu okolo žlutého dresu. Jenže van Aertův jmenovec Wout Poels z Bahrainu měl v první náročné pasáži lepší nohy a Belgičanovi odjel. Van Aert dlouho držel ztrátu okolo půl minuty, ale pět kilometrů před cílem začal ztrácet výrazněji a do cíle dorazil s dvouminutovým mankem.

Kolem žlutobílo a klid

Le bro fist

Oproti van Aertovi pomocník Soler byl pro Pogačara ve správný čas na správném místě. Po několika neúspěšných útocích Tadeje Pogačara byl dojet společně se superdomestikem Yatesem a několik desítek vteřin svému lídrovi potáhl. Jenže ani po další akceleraci se Tadej svého žlutého stínu nezbavil a dojeli do cíle bok po boku.

Kdy zaútočíš, Jonasi?

Včera ani dnes nebyl Tadej Pogačar ve své kůži. Včera při detailním záběru jeho tváře bledý jako stěna, dnes jeho útoky neměly razanci na utržení Vingegaarda, ten ale stále nezaútočil. Jeho výhoda je nyní deset sekund a před úterní časovkou ho mírně favorizuji, ale i Tadej Pogačar bude mít den odpočinku na nabrání sil po alpském trojboji. Aby si to jen ten Dán nakonec nevyčítal, že jen stínoval.

Zdroj obrázků: Getty Images 2023