Philippe Gilbert vyhrál ve zkrácené 2. etapě Kolem Pekingu

nabor

Kvůli silnému smogu se organizátoři závodu rozhodli zkrátit druhou etapu z původních 147,5 km na 111km. Nový finiš dokonale vyhovoval Philippu Gilbertovi, který se kromě vítězství v etapě stává i novým lídrem Kolem Pekingu.

Dnes byla na programu opět etapa vhodná pro sprintery. Mělo se jet 147,5 km z Chong Li do Yanqing, ovšem špatná kvalita vzduchu přinutila organizátory zkrátit etapu na 111 km. Nový cíl se nacházel na vrcholu posledního stoupání, takže z etapy pro sprintery nakonec nic nebylo. Tento dojezd byl vhodný spíše pro vrchaře typu Philippe Gilbert.

Jezdci tedy vyrazili do zkrácené etapy, v níž se ještě museli poprat i s chladem a deštěm. Na začátku etapy se vytvořil typický únik. Byli v něm Laurent Mangel (FDJ), Julian Alaphilippe (OPQS), Alexis Gougeard (Ag2r) a Fabio Silvestre (Trek). Rychle si vybudovali náskok téměř 2 minuty, ale v takové krátké etapě jim peloton více nedovolil. Vpředu jezdili Orica, Giant a Garmin a kontrolovali odstup na hranici 1 a půl minuty.

Před první sprinterskou prémii, kterou vyhrál Silvestre, se do pelotonu vrátil Alaphilippe. Vrchařskou prémii bral Gougeard. Pak už náskok vedoucí skupiny začal rychle klesat. 20 km před cílem to bylo už jen 45 sekund.

Druhou sprinterskou prémii opět vyhrál Silvestre a krátce potom se i on vrátil do pelotonu. Začalo se stoupat k cíli a na čele pelotonu byl v této chvíli Sky. Mangel zůstal z úniku vpředu sám, ale i on byl pohlcen 4 km před cílem.

Na čele byli stále jezdci Sky, ale 1,5 km před koncem atakoval Boar. 600 m před cílem ho dojeli někteří jezdci na čele se Swiftem a už se sprintovalo. První vyrazil Chaves a za ním van Rensburg. Nakonec se ale radoval Gilbert, který předvedl velmi silný sprint do kopce.

Pořadí 2. etapy

P. Jezdec Tým Čas
1. Philippe Gilbert BMC Racing 2h 29′ 02“
2. Reinardt Janse van Rensburg Giant-Shimano + 0“
3. Rui Costa Lampre-Merida + 0“
4. Sergei Chernetckii Katusha + 0“
5. Dan Martin Garmin-Sharp + 0“
6. Pieter Serry Omega Pharma – Quick-Step + 0“
7. Jesus Herrada Movistar + 0“
8. Johan Esteban Chaves Orica-GreenEdge + 0“
9. Daryl Impey Orica-GreenEdge + 0“
10. Mikael Chérel Ag2r-La Mondiale + 0“

Celková klasifikace po 2. etapě

P. Jezdec Tým Čas
1. Philippe Gilbert BMC Racing 6h 51 ’49“
2. Reinardt Janse van Rensburg Giant-Shimano + 5“
3. Rui Costa Lampre-Merida + 7“
4. Jesus Herrada Movistar + 11“
5. Pieter Serry Omega Pharma – Quick-Step + 11“
6. Mikael Chérel Ag2r-La Mondiale + 11“
7. Sergey Chernetski Katusha + 11“
8. Rigoberto Uran Omega Pharma – Quick-Step + 11“
9. Warren Barguil Giant-Shimano + 11“
10. Julian Arredondo Trek Factory Racing + 11“