Petr Vakoč se dočkal zasloužené odměny

nabor

Současný mistr České republiky na silnici a také bronzový z časovky jednotlivců Petr Vakoč se po velmi vydařené první půlce sezóny dočkal odměny od vedení stáje Etixx – Quick Step v podobě své první nominace na Tour de France. Tu mu oznámil po telefonu sportovní ředitel stáje Jan Schaffrath.

Důvěru od vedení týmu si získal vyrovnanými výkony po celou dosavadní sezónu, zejména podařeným výstupem na Amgen Tour of California, kde pomohl k celkovému vítězství kamarádovi a stejně tak nováčkovi na letošní Tour Jullienu Alaphilippovi.

Na začátku roku skončil první na dvou menších klasikách ve Francii a vládl na flanderské klasice Brabantský šíp.

Svoji první loňskou zkušenost z Grand Tour v některých etapách Gira d’Italia glosoval jako “Boj o přežití.” Uvidíme jaká slova bude volit přibližně za měsíc, kdy bude Tour končit.

Zatímco Petr Vakoč už chystá kufry do Francie, tak Zdeněk Štybar se s týmem dohodl na vynechání největšího cyklistického závodu. Nechal se slyšet, že by neměl ambice na vítězství v etapě. Uvidíme kam budou vést další závodní kroky Zdeňka Štybara, a zda bude startovat na závodě Kolem Polska.

Kdo jede z Čechů na Tour de France?

Další čeští cyklisté, kteří budou k vidění na Tour by měli být Jan Bárta (Bora-Argon 18) a Roman Kreuziger (Tinkoff). Ze slovenských cyklistů pojede Peter Sagan (Tinkoff).

Nominace týmu Etixx – Quick-Step na Tour de France 2016