Peter Sagan ovládl People’s Choice Classic

nabor

Mistr světa Peter Sagan ovládl hromadný dojezd už tradčního kritéria People’s Choice Classic, které se koná před startem prvního závodu sezóny Tour Down Under (startuje 16. 1.). Sagan ve spurtu porazil Andrého Greipela (Lotto Soudal) a obhájce prvenství Caleba Ewana (Mitchelton-Scott).

Závod na 22 kol s celkovou délkou 50,6 kilometrů, byl kvůli své krátké vzdálenosti dynamický hned od startu. První vyrazil závodník Bahrainu-Merida Manuele Boaro. Brzy ho následovali Fumiyuki Beppu (Trek Segafredo), Tom Bohli (BMC), Zakkari Dempster, Timothy Roe (oba UniSa-Ausrtralia), Jhonatan Restrepo (Katusha-Alpecin) a Lachlan Morton (Dimension Data). Tato skupinka si vytvořila 45 sekund k dobru, zatímco týmy Quick-Step Floors, Sunweb, Mitchelton-Scott a Lotto Soudal kontrolovaly čelo pelotonu.

Skupina se začala dělit, když na průběžných sprintech útočil Restrepo. Nakonec se mu podařilo únik roztrhat a na čele s Kolumbijcem zůstali pouze Bohli a Boaro. 6 kol před cílem se pelotonu povedlo čelní trio dohnat a balík byl kompletní.

4 kola před cílem zkusil štěstí Matteo Montaguti (AG2R), ale dvě kola před cílem byl zkušený Ital dostižen a spurteři se chystali předvést své umění.

Do cíle se nedostal talentovaný Kristoffer Halvorsen (Sky), který během strkanic při spurtu skončil na zemi a ihned putoval do nemocnice na vyšetření.

Naopak tým Caleba Ewana Mitchelton-Scott mu připravil skvělou pozici, ale do spurtu ho pustili poněkud brzy. Velmi dobrou pozici měl i André Greipel a chystal se jí využít. Ovšem na zadním kole měl Petra Sagana, který svého soupeře přespurtoval a mohl oslavit první výhru v tomto roce. Nic na tom nezměnil ani dotírající Elia Viviani, který naskočil do prvního závodu za tým Quick-Step Floors. Italský rychlík se musel spokojit s bramborovou příčkou.

Video + tabulka

Pořadí Jméno – země – tým Čas
1 Peter Sagan – Slovensko – Bora-Hansgrohe 1:04:25
2 André Greipel – Německo – Lotto Soudal ,,
3 Caleb Ewan – Austrálie – Mitchelton-Scott ,,
4 Elia Viviani – Itálie – Quick-Step Floors ,,
5 Simone Consonni – Itálie – UAE Team Emirates ,,
6 Chris Lawless – Velká Británie – Sky ,,
7 Sam Welsford – Austrálie – UniSA-Australia ,,
8 Enrico Battaglin – Itálie – LottoNL-Jumbo ,,
9 Jasha Sütterlin – Německo – Movistar Team ,,
10 Mark Renshaw – Austrálie – Dimension Data ,,