Peloton míří do Sheffieldu, hladina adrenalinu vzhůru

nabor

Konec legrace! Anebo její začátek? První etapa naznačila, jak těžké dokáží být anglické kopce, a zároveň bylo zjevné, že ti, kterým se líbí, se šetřili na dnešek. Proto očekávejme dnes v pelotonu o poznání větší brízu. S pořadím záhýbou nejen útoky, ale i defekty, které při svižném tempu dojdou na úzkých silnicích potrestání. Ve hře jsou všechny dresy, nejvíce ten žlutý a krom bílého (který má v držení Peter Sagan) je pravděpodobná změna na všech frontách.

Ještě než začneme se samotnou predikcí na dnešek, zrekapitulujme si výsledek včerejší etapy. V ní doplatil (v kariéře již poněkolikáté) na psychické nezvládnutí spurtu a následný pád Mark Cavendish. Druhý z hlavních favoritů Marcel Kittel jej tak rád zastoupil. Tichá naděje na únik v podání Jana Bárty realizace nedošla, ale co nebylo, může být.

Dnes se peloton na trase z Yorku do Sheffieldu nejspíš nevyhne dešti, byť půjde jen o přeháňky do dvou milimetrů. Závod by déšť snad ovlivnit neměl. Jinak bude polojasno až oblačno a teploty opět těsně pod 20 stupňů.

Nyní už ovšem k favoritům, jichž je široké pole. Předně není vůbec jasné, jak přesně se bude etapa vyíjet, kdo vyrazí do úniku od začátku a jestli náhodou únik ze začátku nedojede do cíle. Co je naopak dost zřejmé – čistí spurterští specialisté budou bez šance.

Útok na dnešní etapu ohlásil ve velkém předstihu Riblon a svým zájmem v ní se netají ani Gerrans, který včera zůstal v Cavendishově kole. Profil by navíc mohl sedět i některým jeho kolegům v Orice, třeba Albasinimu. Již zmiňovaný Peter Sagan je dalším, kdo se může cítit v Sheffieldu jako ryba ve vodě, naopak puntíkátý Voigt se v Treku bude asi soustředit na ochranu svých lídrů, ačkoli „nejbezpečněji je v podobných etapách vepředu.“ U Cancellary si tím nejsem zdaleka tak jistý, ten by měl mít plány po vlastní ose. Z favoritů na celkové pořadí by určitě neměl ztrácet Valverde. Několik velmi zajímavých postav má IAM (Chavanela zejména), zmínit musíme ještě Thomase Voecklera, Toma Jelte Slagtera a neodpustím si ani jméno mého černého koně na etapu, Bartosze Huzarského z NetAppu. Huzarski zvládá dobře krátká stoupání, má zrychlení, nikdo ho nebude hlídat a NetApp jako tým na divokou kartu prostě musí být aktivní.

Kdo tedy vyhraje? Sledujete hlavně Petera Sagana. Mými osobními favority jsou Gerrans a Huzarski a na oba se mi líbí i kurz. Huzarského seženete bez většich problémů v kurzu 1:200. Gerrans je nabízen jak celkově tak v duelu s Kwiatkowským a právě ten je pro mě příležitostí pro konzervativnější sázku v kurzu 2.12, v němž nabízí Gerranse jednička seriózního trhu, Pinnacle. Obě informace berte prosím jako zcela nezávazná doporučení a řiďte se při jejich případném používání ne třeba vlastním, ale hlavně rozumem. A nehledě na to, zda si vsadíte, si užijte cyklistickou neděli, která začíná na Tour de France v pravé poledne a skončí kolem půl šesté.