Pantano vyhrál 5. etapu v Katalánsku, Valverde drží vedení

Kolumbijský jezdec ve službách Treku-Segafredo Jarlinson Pantano vyhrál 5. etapu závodu Volta Ciclista a Catalunya. V dojezdu porazil Vegarda Stakeho Langena (UAE Team Emirates). Pro třetí místo dojel Matěj Mohorič (Bahrain-Merida). Alejandro Valverde (Movistar) i do zítřejší etapy půjde v dresu lídra.

Hned po startu byla na programu sprinterská prémie, na kterou zaútočil tým Sky s Eganem Bernalem. Mladík z Kolumbie (ročník 1997)dokázal tuto prémii ovládnout a snížil svoji ztrátu na svého zkušeného soupeře Valverdeho(ročník 1980) o tři sekundy.

Krátce po tom se vytvořil únik den, kde byli Pantano, Langen, Danilo Wyss (BMC), Laurent Didier (Trek-Segafredo), François Bidard (AG2R), Maxime Monfort (Lotto Soudal), Giovanni Visconti (Bahrain-Merida), Sergei Chernetckii (Astana), Jordi Simon (BH.Burgos) a Jetse Bol (Manzana Postobon).

Na posledním stoupání dne se odpoutali Pantano s Langenem, jelikož peloton se začal nebezpečně přibližovat.

Z pelotonu přišel útok dvojice Bob Jungels (Quick-Step Floors) – Warren Barguil (Fortuneo-Sasmic). Barguil brzo odpadl a Jungels neodolal tempu Movistaru o moc déle.

Na Valverdeho přicházely další útoky, ale on a jeho tým dokázaly na všechno najít odpověď. Jediný, komu se povedlo odjet, byl ve sjezdu Matěj Mohorič, jeho snaha o výhru však byla marná. Čelní duo se snažili dostihnou ještě Visconti s  Wyssem, ale nepovedlo se jim to a o výhru se utkali pouze Pantano a Langen.V technickém dojezdu měl navrch Pantano, který projel rychleji zatáčkami, dokázal si vytvořit drobný náskok, který pak na cílové rovince přetavil ve výhru.

Jan Hirt (Astana) dnes dojel do cíle mimo hlavní pole se ztrátou 38 vteřin na 88. místě. V celkovém pořadí klesl na 20. pozici a na vedoucího Valverdeho ztrácí 2:05. Daniel Turek (Israel Cycling Academy) dnes do cíle bohužel nedojel a závod pro něk skončil.