Otevřená partie po cestě do Bergama

nabor

Před posledním dnem volna přichází atraktivní 15. etapa Giro d’Italia 2017. Na závěrečných 50 kilometrech nabídne dvě vrchařské prémie a krátce před cílem ještě jedno neklasifikované stoupání.

Profil 15. etapy Giro d'Italia 2017Přes Sardinii a Sicílii Giro dojelo na jih Itálie, odtud pak napříč její pevninou na severozápad, necelých 100 kilometrů od hranic se Švýcarskem. Nyní nastal čas na putování Alpami k východu. Z Piemontu míří dnešek do Lombardie a jednoho z jejích center, Bergama. Město, jež vyznává stejné barvy jako třeba Praha, tedy červenou a žlutou, bylo cílem loňské klasiky Il Lombardia a tato etapa je v podstatě její odlehčenou verzí.

Profil dojezdu 15. etapy Giro d'Italia 2017 - Largo Colle Aperto - BergamoLegrace začne nájezdem na „dvojku“ Miragolo San Salvatore (8,7 km á 7 %). Zprvu bude mírná, po 2,5 kilometrech ale nabere grády a nejprudší je pod vrcholem. Po sjezdu, 35,1 km před cílem, dojde na „trojku“ Selvino (6,9 km á 5,4 %), ta je nejprudší naopak v úvodu. Asi rozhodující bude výšlap na Largo Colle Aperto („Rozevřený vrch“, 1,15 km á 7,9 %) 4,5 km před cílem a následný sjezd.

Z první desítky loňské Lombardie se dnes postaví na start jen Villella a Rosa, oba můžeme považovat spíše za černé koně. Konkurence je totiž značná. Luis León Sánchez, Rui Costa, Giovanni Visconti, Ben Hermans, Mikel Landa, Michael Woods, formu chytající Patrick Konrad a další.

V popředí celkového pořadí by se nic zásadního měnit nemuselo. Nicméně Pinot, Yates či Dumoulin mají k dispozici zbraně, jejichž použití na daném profilu by mohlo být pro soupeře nebezpečné.

Patnáctá etapa Giro d’Italia 2017 začíná jen co dobijí polední zvony. Přenosy začnou hodinu poté a dojezd se jako obvykle bude servírovat k čaji o páté. Věrna tradici zůstává i naše soutěž na Facebooku. Hledáme jméno vítěze etapy.