Okolo Británie: Další rovinatá etapa, další zářez Groenewegena

nabor

Dylan Groenewegen (Team Jumbo-Visma) si v letošním ročníku připsal již třetí vítězství, když v hromadném spurtu nedal nikomu dalšímu šanci. Do čela celkové klasifikace se dostal Matteo Trentin (Mitchelton-Scott). 

Pátá etapa byla vyloženě rovinatá a nabídla 174,1 kilometrů. Začínalo se v Birkenheadu, který sousedí přes řeku Mersey s Liverpoolem. Cíl byl do stejného místa jako start.

Na začátku etapy se pokusil o atak sám vedoucí muž Mathieu van der Poel (Corendon-Circus), ale peloton ještě stihl adekvátně zareagovat. Následnou čtveřici ve složení: Jacob Scott (Swift Carbon), Rob Scott (Wiggins Le Col), Matt Bostock (Canyon dhb) a Emil Viniebo (Riwal Readynez) už odjet nechal.

Prvně jmenovaný – Jacob Scott – se rozhodl bránit svůj dres pro nejlepšího vrchaře a udělal to náramně. Vyhrál Kelsan Hill, další body bral na Flaybrick Hill.

Od té doby se vpředu chyběli oba borci s příjmením Scott. Mezitím se jim peloton přiblížil na pouhou minutu.Viniebo a Bostock byli chyceni při druhém nájezdu na Flaybrick Hill.

V závěrečném spurtu udělal nejvíce práce Mike Teunissen, stájový parťák Groenewegena, když jej perfektně rozjel. Když jej na 200 metrech vypustil před sebe byl už Dylan Groenewegen v takové rychlosti, že nikdo další neměl šanci a připsal si třetí vítězství v letošním ročníku.

Druhý skončil Matthew Walls z národního týmu Británie. Třetí dojel Matteo Trentin, který se díky bonifikačním vteřinám dostal i do čela celkové klasifikace, kterou nyní vede o 3 vteřiny před Nizozemcem van der Poelem.

Šestá etapou je individuální časovka na 14,4 kilometru a věřme, že pořádně zahýbe pořadím.

5. etapa odstartuje 1.1.1970 z . dlouhá km startuje v 10:30. Předpokládaný dojezd je v 17:25.