Bojovník a smolař 17. etapy: Nairo Quintana vs. Sam Bennett

Dnešní etapa se naštěstí obešla bez výjimečných událostí a pádů, ale i přesto můžeme najít smolaře. Bojovníka vidíme ve stejném muži jako oficiální jury.

Bojovník etapy – Nairo Quintana (Movistar)

Devětadvacetiletý kolumbijský závodník na ty úplně největší výsledky stále čeká. Také proto se rozhodl změnit na příští tři sezóny týmový dres a obléci barvy týmu Arkéa – Samsic. Dnes byl vyhodnocen bojovníkem etapy na španělské Vueltě. Jako jediný z TOP 10 dokázal naskočit do početného úniku, celý den v něm aktivně pracoval spolu se svými domestiky a podařilo se mu stáhnout pět minut na ostatní jezdce celkového pořadí. Dostal se tak z původního šestého místa až na místo druhé, s odstupem 2:24 minut na vedoucího Primože Rogliče. Vzhledem k možné únavě závodníků v barvách Jumbo-Visma je bitva o červený dres v Madridu stále otevřená.

Smolař etapy – Sam Bennett (Bota-hansgrohe)

Osmadvacetiletý Ir vyhrál na letošní Vueltě již dvě sprinterské etapy a jeho sezóna je celkově skvělá. Do dnešní etapy mu byly dávány velké šance na vítězství v případě hromadného spurtu, protože je závodníkem, jemuž nevadí spurt do kopce. Jenže kopec byl příliš prudký, spurt nebyl hromadný, jelikož ho tým Deceuninck QuickStep takticky výborně rozjel, a hlavně Sam Bennett jel za Boru v úniku zcela sám. Dnes nebylo za kým se vyvézt… Rafal Majka jel ve skupině favoritů také sám a díky výkonu Quintany si pohoršil o dvě místa. Další závodníci Bory dojeli s mnohem většími ztrátami – Pavel Poljański -8:12, Jempy Drucker -18:56, Felix Grossschartner – 24:30, Shane Archbold -29:55. Smůla…