Ohlédnutí za sezónou 2017 týmu Trek-Segafredo


V našem ohlédnutí za všemi týmy se pomalu blížíme ke konci. Dnes je na programu v našem výčtu předposlední tým Trek-Segafredo. Americká stáj nemá za sebou sezónu, v kterou doufala.

Koupit dres Trek-Segafredo

První vítězství získal Bauke Mollema hned v úvodu celého roku. Holanďan se radoval z vítězství na argentinském etapovém závodě Vuelta a San Juan. V únoru pak přišel spurtérský triumf Johna Degenkolba ve třetí etapě Dubai Tour. V tom samém měsíci se ještě stal Jarlinson Pantano kolumbijským šampionem v časovce. Následně však přišel výrazný výsledkový útlum. Tým držel nahoře Alberto Contador, kterému uteklo o jedinou sekundu vítězství na Ruta del Sol, když ho porazil Alejandro Valverde. Ještě více hořkou porážku pak utrpěl na Paříž-Nice. V poslední etapě jede společně s Davidem de la Cruzem a Marcem Solerem dlouhé kilometry vpředu. Dlouho je také virtuálním lídrem a v etapě nakonec končí druhý. Celkové vítězství mu však nakonec unikne o pouhé dvě sekundy! Sergio Henao se totiž dokázal do cíle dopravit včas a uhájit trikot lídra.

Contadorova smůla pokračuje i na prestižních závodech Kolem Katalánska a Kolem Baskicka, kde nestačí pouze na Alejanra Valverdeho. Tentokrát je to však větším rozdílem – v Katalánsku je druhý o více než minutu, v Baskicku o 17 sekund.

Na Giru je nejlepším Bauke Mollema. Avšak sedmé místo není výsledek, v který Mollema doufal.

Další výhra tak přichází až na švýcarském závodě Kolem Romandie. Fabio Felline zde ukazuje svou všestrannost a vyhrává prolog. Ovšem poté se opět po týmu slehne zem. Stáj však může doufat v budoucnost. Teprve jednadvacetiletý Mads Pedersen se totiž stává dánským šampionem a třiadvacetiletý Ruben Guerreiro zase tím portugalským.

Velkým cílem je Tour de France. Lídrem týmu je pochopitelně Alberto Contador. Ovšem Španěl několikrát padá a vypadává z boje o celkové vítězství. I tak neskládá zbraně a nakonec se probojovává k devátému místu. Důležité vítězství získává Bauke Mollema, který po dlouhé sólo jízdě vyhrává patnáctou etapu.

Contador si hodlá spravit chuť na Vueltě, což má být i jeho poslední závod v kariéře. Ovšem hned ve třetí etapě do Andorry ztrácí přes dvě a půl minuty. Zdá se, že je po nadějích, ale Contador se nevzdává. V dalším průběhu Vuelty již jen pořadím stoupá. Vše završí v předposlední etapě na Angliru, kterou vyhrává a úspěšně tak završuje svou kariéru. Do Madridu nakonec dojíždí jako pátý nejlepší.

Ve zbytku sezóny ještě vyhrává Mads Pedersen závod Kolem Dánska a Edward Theuns etapu na World Tour závodě Kolem Turecka.

Hodnocení sezóny – 3/10

Tým šel do sezóny s velkými ambicemi. Přišly nové posily, zejména John Degenkolb a Alberto Contador. Ovšem Degenkolb má za sebou jednu z nejhorších sezón, když vyhrál pouze etapu na Dubai Tour a jiné úspěchy již nezaznamenal. Contadorovi pak hned čtyřikrát těsně uniklo velké vítězství. Trek dokázal na každé Grand Tour dostat jednoho jezdce do první desítky. Před sezónou ale doufal i v celkové vítězství na nějaké z Grand Tour. Největšími okamžiky pak jsou vítězné etapy na Tour a Vueltě. Celkově však tým doufal přece jen ve více úspěchů.

Líbí se vám dresy Trek-Segafredo?

Kompletní nabídka týmu Trek-Segafredo v našem eshopu.

HLASOVÁNÍ - cyklista roku 2017

Připravili jsme si pro naše čtenáře anketu – cyklista roku 2017. Je to jen ve vašich rukou! Rozhodněte o nejlepším jezdci, týmu a také v dalších několika kategoriích. Jeden vylosovaný hlasující vyhraje kšiltovku Tour de France v hodnotě 599 Kč.

Hlasovat a vyhrát =>

Plán dalších ohlédnutí

Datum Týmy Ohlédnutí Eshop
9.11.2017 AG2R článek do eshopu pro dres
12.11.2017 Astana článek do eshopu pro dres
15.11.2017 Bahrain-Merida článek do eshopu pro dres
18.11.2017 BMC článek do eshopu pro dres
21.11.2017 Bora-hansgrohe článek do eshopu pro dres
24.11.2017 Cannondale-Drapac článek do eshopu pro dres
27.11.2017 Dimension Data článek do eshopu pro dres
30.11.2017 FDJ článek do eshopu pro dres
3.12.2017 Katusha-Alpecin článek do eshopu pro dres
5.12.2017 Lotto Soudal článek do eshopu pro dres
7.12.2017 LottoNL-Jumbo článek do eshopu pro dres
9.12.2017 Movistar článek do eshopu pro dres
11.12.2017 ORICA-Scott článek do eshopu pro dres
13.12.2017 Quick-Step Floors článek do eshopu pro dres
15.12.2017 Sky článek do eshopu pro dres
17.12.2017 Sunweb článek do eshopu pro dres
19.12.2017 Trek-Segafredo článek do eshopu pro dres
21.12.2017 UAE Team Emirates článek do eshopu pro dres