Odpočinek před Angliru, nebo další útoky?

nabor

19. etapa Vuelty bude důležitá z pohledu červeného, zeleného i puntíkatého dresu. O vítězi může rozhodnout „trojka“ Alto de San Martín de Huerces stejně jako rovný závěr

Profil 19. etapy Vuelta 2017Dnes i zítra bude Vuelta asturijská, vrchařské prémie však bude nadále stavět cyklistům do cesty Kantaberské pohoří. Právě v něm se nalézá Národní park Redes, který obstará kulisy svažitému startu. Na 22. kilometru přijde první kopec, „jednička“ Alto de la Colladona (7 km, 6,8 %, max. 9,5 % u vrcholu). Stejně jako „trojky“ Alto de Santo Emiliano (6,8 km, 4,5 %) a Alto de la Falla de Los Lobos (4,3 km, 8,2 %) by neměla být pro vítězství v etapě klíčová. 37,5 km od cíle pak přijde sprinterská prémie.

Ani ne 20 km před cílem se najede na Alto de San Martín de Huerces (4,5 km, 7,2 %). Jeho mírný úvod a závěr vyvažuje těžká středová pasáž s maximem 19 %. Posledních 15,2 km se pojede z kopce, respektive po rovině do Xixónu (Gijónu). Největší asturijské město (žije v něm 276 000 obyvatel), vklíněné mezi pobřeží a vrcholky hor, leží pouhých 20 kilometrů severovýchodně od správního centra Asturie, jímž je Oviedo.

Před náročnou 20. etapou se možná favorité celkového pořadí budou znovu trochu šetřit. Využít by toho mohl Trentin, který po včerejším útoku ztrácí v zeleném pořadí na Frooma již jen 16 bodů a k dobru má rovinatý finiš do Madridu. Villellovi zase hraje do karet štědré ohodnocení úvodní prémie. Puntíky drží o 7 bodů před Lópezem, zisk 16 bodů za první tři kopce by přišel vhod. Týmové pořadí vede pevně Astana před Sky, dnešek je poslední drobnou nadějí domácího Movistaru, který ovšem ztrácí přes půl hodiny.

O etapovou výhru by se mohli utkat borci jako Atapuma, Costa, Rojas, Monfort, De Clercq, Sanchez, Roche či Bol. Rovněž někteří silní útočníci ale upřou již dnes zraky na Angliru a raději si orazí. Včerejší atak dotáhl na téměř pět minut k desítce Pardillu. Zaútočit na desáté místo, za nímž směřuje Kruijswijk, možná zkusí Van Garderen, Chaves či Meintjes  Z jezdců top 10 zůstává nejpravděpodobnější ofenziva Contadora.

19. etapa Vuelty 2017 začíná ve 13:50. Přenosy od 15:00, před nájezdem na první z „trojek“. Sprinterská prémie kolem 16:42, po páté stoupání na San Martín de Huerces, zhruba v 17:40 finiš.

Tipněte si vítěze v soutěži na našem Facebooku!