Norský fenomén Kristoff opanoval GP Ouest France – Plouay


Na klasice GP Ouest France – Plouay došlo letos na hromadný sprint, ale nebylo daleko od vítězství malé skupiny. Vítězem se stal nejúspěšnější jezdec letošního roku, Alexander Kristoff.

Do úniku se pustili Alexandre Pichot (Europcar), Frederik Backaert (Wanty – Groupe Gobert), Anthony Delaplace (Bretagne – Séché Environnemenet) a Fumiyuki Beppu (Trek Factory Racing).

Týmy Etixx-Quick Step a Katusha stáhli tento únik, když zbývalo 45 km do cíle. Následovali útoky Silvana Dilliera, které likvidoval Tony Martin.

39 kilometrů před cílem zaútočil Tim Wellens. K belgickému jezdci se následně připojili Michael Rogers (Tinkoff – Saxo), Simon Clarke (Orica-GreenEDGE), Silvan Dillier (BMC), Alexey Lutsenko (Astana), Philip Deignan (SKY) a Matteo Bono (Lampre – Merida). Týmy Europcar, Etixx a Trek pracovaly na likvidaci této skupiny, která si dokázala vypracovat jen 30 sekund. 18 kilometrů před cílem nastoupil Alexey Lutsenko, společně s ním jeli Dillier a Wellens.

15 kilometrů před cílem přišel jeden z mnoha útoků z pelotonu. Nejnadějnější byl pokus Fabia Fellineho (Trek Factory), ale ani on se nedokázal přiblížit k vedoucímu triu. Následně potkal defekt Tima Wellense, což znamenalo konec nadějí na výhru. 4 kilometry před cílem přišel poslední vrchol před cílem a děli se věci. Zaútočili Greg Van Avermaet a Jens Debusschere. Avermaet měl v úniku Dilliera. Ten následně táhl tempo vedoucí skupiny, ale v pelotonu byla proti Katusha.

Kilometr před cílem byl peloton spojen a schylovalo se ke spurtu. V něm byl nejsilnější největší favorit závodu Alexander Kristoff. Nor ve spurtu porazil Simona Ponziho (Southeast) a Ramunase Navardauskase (Cannondale-Garmin).

Top 10 závodu Grand Prix Ouest France – Plouay

GP de Plouay 2015 Jezdec Tým Čas
1 Alexander Kristoff Katusha 5:31:32
2 Simone Ponzi Southeast ,,
3 Ramunas Navardauskas Cannondale-Garmin ,,
4 Grega Bole CCC ,,
5 Jürgen Roelandts Lotto Soudal ,,
6 Anthony Roux FDJ ,,
7 Armindo Fonseca Bretagne – Séché ,,
8 Wout Poels SKY ,,
9 Ramus Guldhammer Cult Energy ,,
10 Magnus Cort Nielsen Orica-GreenEDGE ,,