Kdo ovládne atypickou horskou etapu?

nabor

Program Vuelty 2015 hovoří jasně: devátá etapa je středně horská! Ačkoli její nejvyšší bod leží 415 metrů nad mořem. Bude jím cílová „jednička“ Cumbre del Sol.

Celá etapa bude mířit severovýchodně pobřežím Valencie a až v závěru odbočí do vnitrozemí za horskými prémiemi. Startovní Torrevieja je stotisícové město, které však do roku 1931 bylo jen vesnicí. Dlouho bezvýznamný bod na mapě Španělska započal svůj růst díky produkci soli a výrobků ze lnu, bavlny a konopí. Zábava v dnešní etapě přijde po 123,1 kilometrech – tedy přesně 45,2 km od cíle. To se bude vyjíždět na Alto de Puig Llorença, prémii druhé kategorie (8,9%, 3,3 km). Z ní profil vede zase do 20 m n. m. a v samém závěru přichází totožná prémie prodloužená na Cumbre del Sol (Sluneční vrch). Celková délka čtyř kilometrů znamená, že ostré tempo se pojede již odspoda.

Teploty klesnou znovu pod třicet, vzduch bude dnes vlhčí, stále však bez deště – tedy celkem příjemné podmínky

profile-09Vzhledem k jeho formě je jedním z hlavních adeptů na výhru nositel červeného dresu, Johan Esteban Chaves. Toho doplní zářné trio Rodríguez – Valverde – Aru.

Uvidíme, jak se vyvine situace ve Sky. Z hlediska pořadí trojka Froome stále teprv zažehává svůj diesel a tak by jej opět Roche i Nieve mohli porazit. Stejně tak však může být dnes jedničkou týmu Henao. Dumoulin, Moreno, Majka, Pozzovivo, Landa, Quintana a Meintjes jsou poté další jména, která se rozhodně vyplatí sledovat.

Začátek etapy ve 13:34, pro nepravidelné diváky dodejme i čas začátku přenosů (16:00) a dojezdu (~ 17:40)