Nizzolo zvítězil ve třetí etapě

nabor

Italský závodník Giacomo Nizzolo zvítězil ve třetí etapě závodu Kolem Chorvatska a znovu se tak dostává do čela celkové klasifikace.

V dnešní etapě jsme mohli vidět únik ve složení Josef Černý (CCC Sprandi Polkowice), Nicola Boem (Bardiani CSF), Marcin Bialoblocki (ONE Pro Cycling), Artem Ovechkin (Gazprom-Rusvelo), Mark Christian (Team WIGGINS) a Kamil Gradek (Verva ActiveJet).

A dnes si únik počínal výborně. Peloton nechal úniku velký náskok a málem na to doplatil. Tři kilometry před cílem měli uprchlíci stále 21 vteřin. Ovšem jezdci vpředu již byli značně vyčerpaní. Z pelotonu zkusil nastoupit Daniel Ratto, ale týmu Dimension Data se podařilo Itala dojet. Mezitím v úniku rozjel tempo Marcin Bialoblocki, který dával úniku stále šanci na úspěch. Ovšem poté se již na čelo vydal tým Tinkoff, který nakonec únik pohltil jen kousek před cílem.

Perfektně vyšlo načasování týmu Trek. Naopak Dimension Data doplatilo za aktivitu při sjíždění úniku a v závěru nechali Cavendishe samotného. Těsně před cílovou čárou museli jezdci ještě překonat zatáčku, ale to již nasadil ke spurtu Nizzolo. Cavendish, který byl moc vzadu dokončil až na čtvrtém místě. Nizzolo v závěru porazil Duponta a Pelucchiho a na závodě Kolem Chorvatska zvítězil již podruhé.