Nezastavitelný Filippo Ganna vítězem čtvrté etapy Etoile de Bèsseges, Wellens drží celkové vedení

nabor

Filippo Ganna ovládl čtvrtou etapu Étoile de Bèsseges po celodenním úniku. Tim Wellens nadále drží celkové vedení.

Na prvním klasifikovaném stoupání dne poodjeli Anthony Perez (Cofidis), Alexys Brunel (Groupama-FDJ) a Filippo Ganna (Ineos Grenadiers). Později je doplnil Ludovic Robeet (Bingoal-Wallonie Bruxelles) a Dries De Bondt (Alpecin-Fenix). Zbývalo ještě 120 kilometrů a nezdálo se být pravděpodobné, že by tato skupina měla zabojovat o etapové prvenství, zvlášť když si peloton únik hlídal.

Náskok úniku totiž postupně klesal a 50 kilometrů před cílem neměl k dispozici již ani minutu. 20 kilometrů před cílem byl již náskok dostatečně nízký, aby se ke skupině pokusili dostat někteří závodníci z hlavního pole. Takto nastoupili Niki Terpstra, Pierre Latour (oba Total Direct Energie) a Alberto Bettiol (EF Education-Nippo). Ačkoliv se jim podařilo navýšit tempo čelní skupiny, peloton se nadále přibližoval a náskok v závěrečných 10 kilometrech klesl pod 20 sekund.

Jenže 8 kilometrů před cílem vyrazil vpřed Filippo Ganna. Úřadující mistr světa v časovce se začal rychle vzdalovat ostatním a získával tak náskok i na hlavní pole. Zanedlouho měl k dispozici již 40 sekund a bylo jasné, že si jede pro etapový triumf.

Cílovou pásku nakonec proťal 17 sekund před pelotonem, který mezitím dostihl zbytek původního úniku. Ganna si tak připsal 11 profesionální vítězství a ukazuje svou skvělou formu hned z kraje sezóny.

Druhé místo nakonec obsadil vítěz první etapy Christophe Laporte před Pascalem Ackermannem. Ve stejném čase dorazil i Tim Wellens, který je tak před zítřejší závěrečnou časovkou ve skvělé pozici pro celkové vítězství.

Jezdec (Země) Tým Čas
1 Filippo Ganna (Ita) Ineos Grenadiers 3:22:59
2 Christophe Laporte (Fra) Cofidis 0:00:17
3 Pascal Ackermann (Něm) Bora-Hansgrohe
4 Greg Van Avermaet (Bel) AG2R Citroën Team
5 Milan Menten (Bel) Bingoal WB
6 Bryan Coquard (Fra) B&B Hotels p/b KTM
7 Cyril Barthe (Fra) B&B Hotels p/b KTM
8 Nils Politt (Něm) Bora-Hansgrohe
9 August Jensen (Nor) Delko
10 Mads Würtz Schmidt (Dán) Israel Start-up Nation

 

Fotografie: Photo by Luc Claessen/Getty Images