nabor

Filippo Ganna ovládl čtvrtou etapu Étoile de Bèsseges po celodenním úniku. Tim Wellens nadále drží celkové vedení.

Na prvním klasifikovaném stoupání dne poodjeli Anthony Perez (Cofidis), Alexys Brunel (Groupama-FDJ) a Filippo Ganna (Ineos Grenadiers). Později je doplnil Ludovic Robeet (Bingoal-Wallonie Bruxelles) a Dries De Bondt (Alpecin-Fenix). Zbývalo ještě 120 kilometrů a nezdálo se být pravděpodobné, že by tato skupina měla zabojovat o etapové prvenství, zvlášť když si peloton únik hlídal.

Náskok úniku totiž postupně klesal a 50 kilometrů před cílem neměl k dispozici již ani minutu. 20 kilometrů před cílem byl již náskok dostatečně nízký, aby se ke skupině pokusili dostat někteří závodníci z hlavního pole. Takto nastoupili Niki Terpstra, Pierre Latour (oba Total Direct Energie) a Alberto Bettiol (EF Education-Nippo). Ačkoliv se jim podařilo navýšit tempo čelní skupiny, peloton se nadále přibližoval a náskok v závěrečných 10 kilometrech klesl pod 20 sekund.

Jenže 8 kilometrů před cílem vyrazil vpřed Filippo Ganna. Úřadující mistr světa v časovce se začal rychle vzdalovat ostatním a získával tak náskok i na hlavní pole. Zanedlouho měl k dispozici již 40 sekund a bylo jasné, že si jede pro etapový triumf.

Cílovou pásku nakonec proťal 17 sekund před pelotonem, který mezitím dostihl zbytek původního úniku. Ganna si tak připsal 11 profesionální vítězství a ukazuje svou skvělou formu hned z kraje sezóny.

Druhé místo nakonec obsadil vítěz první etapy Christophe Laporte před Pascalem Ackermannem. Ve stejném čase dorazil i Tim Wellens, který je tak před zítřejší závěrečnou časovkou ve skvělé pozici pro celkové vítězství.

Jezdec (Země) Tým Čas
1 Filippo Ganna (Ita) Ineos Grenadiers 3:22:59
2 Christophe Laporte (Fra) Cofidis 0:00:17
3 Pascal Ackermann (Něm) Bora-Hansgrohe
4 Greg Van Avermaet (Bel) AG2R Citroën Team
5 Milan Menten (Bel) Bingoal WB
6 Bryan Coquard (Fra) B&B Hotels p/b KTM
7 Cyril Barthe (Fra) B&B Hotels p/b KTM
8 Nils Politt (Něm) Bora-Hansgrohe
9 August Jensen (Nor) Delko
10 Mads Würtz Schmidt (Dán) Israel Start-up Nation

 

Fotografie: Photo by Luc Claessen/Getty Images