Neobyčejně obyčejnou etapu vyhrál Mark Cavendish

nabor

Dnes byla na pořadu dne tzv. přejezdová etapa z Montélimaru do Parc des Oiseaux na 210 kilometrů. Vyhrál Mark Cavendish před Kristoffem a Saganem.

Průběh etapy byl dle očekávání poklidný. Na začátku odjela skupina čtyř jezdců ze čtyř stájí. Po odjetí skupiny začal na čele pelotonu pracovat Petr Vakoč pro svého lídra Kittela, který byl horký favorit na vítězství. Vakočovi pomáhaly další spurterské týmy Lotto a Dimension Data.

Čtyři uprchlíci si vypracovali maximálně čtyři a půl minuty náskoku a dojeti byli 4 kilometry před cílem. Ve skupině byli A. Howes, M. Elminger, J. Roy a C. Bennedetti. Nejdéle vydržel Roy a Elminger.

To pravé závodění začalo až 30 kilometrů před cílem, kdy se na čelo začali sunout spurterské týmy. S nimi bojovaly o čelo týmy na celkové pořadí, které se snažily udržet své závodníky v bezpečí. Ještě 10 kilometrů před cílem na sebe nechtěl žádný spurterský tým vzít zodpovědnost za stažení uprchlíků, kteří stále cítili šanci na výhru. První se odhodl tým Dimension Data, pak Etixx. Nejlépe rozjetý spurt měl Kittel, ale Cavendish dokázal, že jeho letošní forma je nepřekonatelná a dojel si s přehledem pro své 30. vítězství na Tour de France. Druhý Kristoff a třetí skončil Sagan. Cavendish dnes jeho náskok v soutěži o zelený dres trochu snížil.

Ve žlutém dresu stále pokračuje Froome a v puntíkatém je i nadále De Gent. Kreuziger se stále drží na 11. místě.

[cyklostat id=“Tour-de-France“ etapa=“14″ rok=“2016″ nadpis=“Tour de France 2016, pořadí 14. etapy“]