Nedostižná Annemiek van Vleuten ovládla La Course

nabor

Ve 22,5 km dlouhé stíhačce hájila náskok 43 sekund. Do cíle si dovezla 1:52. Jezdkyně týmu Orica-Scott se tak přidala do společnosti Chloe Hosking, Anny van der Bregen a Marianne Vos – předchozích vítězek závodu.

Brzy po startu vytvořily skupinku týmové parťačky z Boels-Dolmans Lizzie Deignan a Megan Guarnier a spolu s Elisou Longo Borghini se vydaly stíhat Annemiek van Vleuten. Náskok ale na rovině neklesal, spíše vzrostl a pohyboval se kolem 1:40. Nizozemka si ho podržela až pod náročné stoupání (1,2 km, 9,5 %) 8,1 kilometrů před cílem na Stade Vélodrome.

Na něm se opakoval scénář z Izoardu. Tempo dua Deignan – Longo Borghini bylo příliš pro Megan Guarnier. Na vrcholu kopce ale ztrácely stále přes minutu a půl. V další skupině pronásledovatelek byla nejsilnější Amanda Spratt, s odstupem za ní jely Gillow a Stephens.

Annemiek van Vleuten byla suverénní a ve sjezdu ani na rovině nedala prostor pochybám. V čase 32:52 projela cílem první. Dlouhý sprint o druhé místo ovládla Lizzie Deignan. Také Elisa Longo Borghini si podržela pozici z Izoardu a skončila třetí. Ovací si užila šestá Shara Gillow v dresu domácího FDJ. Desítku opustila na úkor Ashleigh Moolman Hanna Nilson.

Celkové pořadí La Course by Le Tour de France 2017

P. Jméno Tým Čas
1 Annemiek van Vleuten Orica-Scott  32:52
2 Lizzie Deignan Boels-Dolmans  1:52
3 Elisa Longo Borghini Wiggle High5  1:53
4 Megan Guarnier Boels-Dolmans  3:00
5 Amanda Spratt Orica-Scott  3:26
6 Shara Gillow FDJ  3:48
7 Lauren Stephens Tibco  3:53
8 Katarzyna Niewiadoma WM3  4:35
9 Ashleigh Moolman Cervélo Bigla
10 A. C. Sanabria Sánchez Servetto Giusta  4:46