Naprostá demonstrace síly Marcela Kittela v Bergeracu

nabor

Marcel Kittel znovu opanoval spurterské klání. Z pěti pokusů uspěl 4x a zaznamenal už svoji 13. vítěznou etapu na Tour, čímž překonal i Erika Zabela a stal se nejúspěšnějším Němcem v historii závodu. Druhý dnes dospurtoval John Degenkolb z Treku a třetí Dylan Groenewegen (LottoNL-Jumbo). Vedení bez problémů hájí Chris Froome.

Offredo a Gesbert
Offredo a Gesbert

V rovinaté etapě po prvním volném dni jsme mohli v úniku vidět dva odvážlivce. Yoanna Offreada (Wanty-Groupe Gobert) a nejmladšího závodníka ve startovním poli Elieho Gesberta (Fortuneo-Oscaro). Jejich maximálním náskok na balík se vyšplhal nad 5 minut, ale spurterské týmy, společně s týmem Sky měly situaci pod kontrolou.

Jezdci v úniku si rozdělili body na vrchařských (Elie Gesbert) a na sprinterské (Yoann Offredo). O sprinterskou prémii se svedl souboj i v pelotonu. Pro 3. místo si zde dojel André Greipel, na Kittela zbylo místo čtvrté a pátý zde byl Alexander Kristoff.

Gesbert s Offredem byli pohlceni asi 6 kilometrů před cílem, kdy už v pelotonu zuřila bitva o pozice. Tu nejlépe zvládly sestavy týmů Katusha a Lotto Soudal, ale k úspěchu to nevedlo.

Jako první vyrazil Dan McLay (Fortuneo-Oscaro). Jenže jeho zadní kolo si držel Marcel Kittel, nechal se tak vytáhnout před soupeře a následně zapnul svůj tryskový motor a dolétl bezkonkurenčně do cíle. V závěru se mu sice přibližovali John Degenkolb s Dylanem Groenewegenem, ale neměli proti muži v zeleném šanci.

Pro Kittela dnes opět skvěle zapracoval Zdeněk Štybar a dopomohl mu ke 4. letošní výhře. Roman Kreuziger i Ondřej Cink také dojeli bezpečně v pelotonu.