Nález bomby nedaleko cíle 3. etapy na Giro dItalia

nabor

Už jsou za námi 3. etapy, které se jely na Irském ostrově. V sobotu večer před poslední etapou došlo k nalezení bomby nedaleko cílové destinace.

Jezdci a jejich týmy se dnes přesunují do dějiště Gira, do Itálie. Je volný den a už zítra opět začne boj o růžový trikot.

Závěrečnou 3. etapu sledovaly statisíce lidí v Dublinu a událost byla vysílána cca do 125 milionu domácností po celém světě.

Dle odkazu webu „ Independent.ie“, který informoval o tom, že na základě anonymního oznámení našla policie v kufru auta, na parkovišti u Hotelu Finnstown Country House v Lucan, 50 liber těžkou bombu. Bomba byla vyrobena z hnojiv s časovým spínačem, připraveným kdykoliv k odpálení. Účel její výroby a cíl zůstává nejasný. Bezpečnostní zdroje uvádějí, že pokud by byla bomba odpálena, způsobila by krveprolití a devastaci v okolí.

Bomba byla připravena k přesunu, k zamýšlenému cíli a byla zabavena místními orgány nedaleko dojezdu etapy Giro d´Italia do Dublinu. Bezpečnostní zdroj odhalil, že zřejmě disidenti republikánů plánovali útok s tím, že by vina padla na jiné teroristické skupiny. Objevení bomby v autě je mrazivou připomínkou všude přítomného nebezpečí terorismu.

Doufejme, že další průběh závodu Giro Italia, nyní již v Itálii, proběhne v duchu sportovního soutěžení a za velké podpory diváků.

Zítra nás čeká 4. etapa Giovinazzo – Bari 121 kilometrů.