Díky Irsko, Giro d´Italia se loučí 3.etapou !!

nabor

Dnešní, rovinatou 3. etapou Armagh – Dublin, která, měřila 187 kilometrů, se loučíme s Irskem.

Etapa se od začátku vyvíjela v podobném duchu, jako včera. Jelo se za deštivého a větrného počasí, kde se občas ukázalo i sluníčko, a my všichni jsme si přáli, aby tomu bylo i při dojezdu, a povedlo se.
Do cíle chybělo ještě 112 kilometrů a před pelotonem byla v úniku skupina pěti cyklistů, která byla nakonec pohlcena 7 kilometrů před dojezdem.

Na trase závodu bylo opět hodně pádů, nelze se ani divit, protože s blížícím se dojezdem nervozita v balíku rostla. 60 kilometrů před cílem se do pádu dostali tři závodníci teamu Astana, včetně Michaela Scarponiho a určitě je to stálo hodně sil, aby se dostali zpátky.

Dojezd etapy byl složitý a jeden velký adrenalin, kde exceloval Marcel Kittel z týmu Giant Shimano. To co předvedl v závěrečném spurtu, to nemá obdoby, to byla „ obrovská pára „!!! Dal si sám sobě dárek k dnešním 26 narozeninám.

Včera po dojezdu Marcel Kittel řekl „ stálo mě to hodně sil, několikrát jsem se ztratil v balíku, ale díky spolujezdcům jsem se dostal dopředu, a mohl jsem jít do závěrečného spurtu „
A dnes jeho slova zněla podobně „ jsem velice šťastný a spokojený „

https://www.youtube.com/watch?v=NBrwyJBtrdc

Výsledky 3. etapy

1 KITTEL, Marcel (GIANT-SHIMANO) 4:28:43
2 SWIFT, Ben (SKY)
3 VIVIANI, Elia (CANNONDALE)
4 APPOLLONIO, Davide (AG2R LA MONDIALE)
5 BOUHANNI, Nacer (FDJ.fr)
6 BOASSON HAGEN, Edvald (SKY)
7 FERRARI, Roberto (LAMPRE – MERIDA)
8 AVILA VANEGAS, Edwin Alcibiades (COLOMBIA)
9 NIZZOLO, Giacomo (TREK FACTORY RACING)
10 FARRAR, Tyler (GARMIN SHARP)

Celkové pořadí po 3. etapách

1 MATTHEWS, Michael (ORICA GreenEDGE) 10:06:37
2 PETACCHI, Alessandro (OMEGA PHARMA – QUICK-STEP) + 8
3 OSS, Daniel (BMC RACING) + 10

Nyní se cyklistické týmy přesunou leteckou cestou do Itálie, kde je budou očekávat fanoušci, kteří se už nemohou dočkat svých miláčků. A teprve teď, začne to „ pravé růžové šílenství kolem Gira „!!