Nairo Quintana se příští rok pokusí o double Giro-Tour

nabor

Kolumbijský vrchař oznámil, že příští sezónu se pokusí vyhrát Giro d’Italia i Tour de France.

Oba tyto závody se v jednom roce podařilo vyhrát naposledy Marcu Pantanimu v roce 1998. Od té doby se říká, že vyhrát oba závody ve stejné sezóně je prakticky nemožné.

V roce 2015 se o to pokusil i Alberto Contador. Na Giru dominoval a dokázal ho vyhrát. Jenže především dvojice Astany Aru-Landa, na něj útočila až do posledních chvil a Contador odjížděl z Itálie značně unavený. Podařilo se mu ještě vyhrát závod Ruta del Sol, ale na Tour de France nedokázal držet krok s těmi nejlepšími a nakonec obsadil páté místo.

Chris Froome se letos pokoušel o double Tour-Vuelta a málem úspěšně, když dokázal s přehledem vyhrát Tour de France a na Vueltě byl nad jeho síly jen Nairo Quintana.

Spekulovalo se, že Froome pojede v příští sezóně stý ročník Gira a nebude chybět ve Francii při obhajobě žlutého trikotu. Po uveřejnění trasy obou závodů, tuto kombinaci nevyloučil. Nakonec však zopakuje svůj pokus z minulé sezóny a znovu pojede kromě Tour de France i Vueltu.

Přece jen se jeden jezdec o double Giro-Tour pokusí. Nairo Quintana oznámil, že absolvuje příští sezónu oba dva závody a na oba si přijede pro celkovou výhru. Uvidíme jak si poradí s obrovskou konkurencí na Giru a následnou misí ve Francii.