Na závodě kolem Flander triumfoval Fabian Cancellara

Cyklistický „Spartakus“ opět v pravou chvíli udeřil. Fabian Cancellara vyhrál spurt čtyř uprchlíků v koncovce závodu Kolem Flander a potřetí za pět let ovládl tento klasický „monument“. Zdeněk Štybar se dlouho držel mezi uchazeči titulu, nakonec obsadil 18. místo.

Brzy přišel o své pomocníky, bojoval proti přesilovce stáje Omega, ale nastoupil v pravý čas a patřil do čtyřčlenné skupiny, která se utkala o prvenství. Třiatřicetiletý Fabian Cancellara znovu potvrdil, že momentálně není na světě lepšího cyklisty pro kostkové klasiky. Ve Flandrech dosáhl na svůj titul číslo tři a po svém vítězném debutu v roce 2010 obhájil loňské prvenství.

„Obhájit je ještě lepší než vyhrát poprvé,“ jásal Švýcar. „Bylo to dnes moc tvrdé. Ale teď je mi fantasticky.“

Zdeněk Štybar patřil ve finální části závodu do silné 13členné skupiny, která však byla postupně dostižena dalšími cyklisty. Ještě na Paterbergu, posledním z kopců-hellingenů, byl český cyklista 14 kilometrů před cílem ve skupince, pronásledující kvarteto uprchlíků. Pak už nezachytil nástupy dalších cyklistů. Přesto výrazně vylepšil své umístění z loňské premiéry ve Flandrech, kdy dojel ve čtvrté desítce.