Na Kreuzigera se snáší kritika ze všech stran!

nabor

Španělský lídr Tinkoffu zvažuje odstoupení z Tour de France, kvůli zraněním z pádu a hlavně kvůli špatné podpoře týmu, především Romana Kreuzigera.

Alberto Contador se tvrdě ohradil proti počínání Romana Kreuzigera v 5. etapě. K této kritice se přidali i Sean Yates a Steven De Jongh (týmový ředitelé Tinkoffu).

Podle jejich slov nedodržel Roman Kreuziger týmovou režii a v kritické chvíli nepočkal na Contadora, stejný incident se stal i ve 2. etapě, kdy právě Kreuziger rozjížděl spurt Saganovi, ale jeho tempo bylo tak smrtící, že Contador ztratil.

Steven De Jongh řekl:

„Myslím si, že to co jste viděli v televizi, nebyla naše taktika.“

A dodal:

„Romanovi jsme z auta čtyřikrát řekli, že věci nejdou podle našeho plánu. Rafal čekat nemusel, protože jsme situaci měli pod kontrolou.”

Dále pokračoval:

„Po závodě jsem s romanem mluvil a řekl mi, že si myslel, že je Alberto stále na jeho zadním kole. řekl jsem mu: ,,Romane, když něco v závodě řeknu, tak to má nějaký důvod. Chcete-Li vědět víc, ptejte se romana.”

Roman řekl pro cyclingnews:

„To opravdu není příběh. Měli jsme špatnou komunikaci. Na Dauphiné jsem řekl, že na tom musíme zapracovat a to je všechno. Musíme v závodech více mluvit, ať jsou věci Jasnější. To je vše, co můžu říct. Mluvil jsem s albertem a je to velký šampion. není mezi námi žádný problém.”

Zde by se hodilo dodat, že v tu chvíli zbývalo do cíle asi 1 300 metrů a Kreuziger byl také v problémech a měl velké problémy s tím, udržet se v hlavní skupině. Navíc Roman stále figuroval a figuruje v popředí celkového pořadí a pro Tinkoff má být plánem B, kousek před pelotonem se pohyboval i Rafal Majka, ale Sean Yates řekl:

„Věřili jsme, že má Majka stále šanci vyhrát etapu.”

Když Contador odpadl poprvé, měl Majka na Van Avermaeta ztrátu 4 minuty.

Roman Kreuziger má před očima asi i situace z Tour 2013, kdy měl na to, být na ,,bedně“, ale tým mu řekl, že má zůstávat s Contadorem a to ho dost možná stálo v Paříži pódium.

Po těchto událostech se zdá, že se jejich kariéry rozejdou. Contador patrně zamíří do Treku, Roman Kreuziger zde jezdí i o smlouvu pro příští rok.

Sám Contador situaci komentoval:

„nešlo o týmové rozhodnutí, toto všechno pocházelo pouze z romanovy hlavy.”

Kreuziger se bránil slovy, že se ke Contadorovi stahoval.

Nicméně Španěl byl příliš daleko a Romana mrzelo, že ztratil čas.

 

 

 

Zdroj: cyclingnews.com

21 KOMENTÁŘE

 1. pro Schnabl: ostatni maji mozna naslapnuto, ale ty uz do te kat.smejdu patris!!! Nelez sem, kdyz cyklistice nerozumis a jen urazis blbce!!!

 2. Contador by měl mít tolik sebereflexe a odstoupit z pozice lídra a nechat jet Romana. Určíte je to pro něj velice těžké tolik trénoval ,ale bohužel v cyklistice není nic nemožné v pár sekundách se vše změní.

 3. Hoši každý má v něčem pravdu. Ale z mého veteránského hlediska, tu je jiný problém. A to je ten zavedený systém, těch největších závodu Profi-Tour.V poslední době to- Tour de France začíná být nuda . Za 1…-bych snížil počet lidí v týmu a to z 9-lidí na 4–, aby si nemohli tak pomáhat…Za-2…zrušil bych vysílačky..bud si mezi sebou nerozumí, nebo jim blbnou baterky—- Za-3…bych zrušil to že Tour— Giro—-Vuelta mohou jezdit jenom týmy, co na to mají licenci—-což u mě není sportovní. Já bych tam pustil každý– tým– jestli si sežene sponzora a peníze a muže se závodu učastnit, tak at jedou.Stejně,největší šou, tam dělají týmy na divokou kartu.Z mého hlediska, čím víc týmu –více závodění..Tak by odpadlo, že 8 lidí maká na jednoho . A……vyhrál by ten nejlepší.´Tak, jak to bylo u nás zastara….Hoši, je to jenom názor veterána.

  • !!!Plný souhlas! Jen bych to doplnil : žádné týmy, každý za sebe! Pamatuji si ZM a to když byli v úniku 3 Češi a dva Němci, tak zbylí tří Češi brzdili peloton jak se dalo! Vyhrát jako tým bylo přednější!

 4. Bez týmu je sebelepší cyklista prostě v háji. Je to jejich práce a nemůžou si dělat, co chtějí, i když si mohou myslet, že je to špatně.
  Pro Romana těžká pozice v týmu vzhledem k tomu, že končí a potřebuje se ukázat.
  Z mého pohledu prokaučovaný závěr s Majkou. Bylo jasné, že to nevyjde. Měli ho stáhnout ke Contadorovi a Romana nechat jet.

 5. Osobně si myslim, ze Alberto brzy odstoupí, jenže to bude jeste 2-3 etapy trvat, pokud Roman bude poslouchat týmovou režii, nachytá do te doby minimalne 5-10 min ztráty. S tim uz potom nic moc v celkovém poradí neukáže. Jezdce jeho typu, nikdo do úniku nepustí. Jediná možnost pro nej je nabrat ztrátu co největší a pak se pokusit o dílčí úspěch, tedy etapu. Proste z pozice stáje zpackaná tour, kde krom Sagana nikdo moc neukáže.

 6. no, však dnes se ukáže, jestli na to ještě má ten pistolník, zasraný, španělský.

 7. Trochu mě mrzí ta nerozhodnost Contadora říct na plná ústa,že na to letos prostě nemá a dát týmu šanci změnit taktiku. Jezdců na přední pořadí mají dost. Držím Romanovi palce ať to letos konečně vyjde a drží mu zdraví a síly.

 8. Nechápu co zde řešíte, bohužel je to tak, že Alberto na to už nemá a Roman se pro něj už obětoval dost za ty roky a nebýt Romana tak by nebyla ETAPA pro Petera…. Alberto ať to raději letos vzdá a je klid… jinak pan Schnabl si nevidí do pusy, jinak by takové hlouposti o Romanovi, Peterovi a Rafovi nemohl psát 🙁

  • …hele, do pusy si vidím až moc! Že se Vám nelíbí můj názor, tak to ještě neznamená, že ten Váš je jediný správný. Je to Váš názor a neberu Vám ho!

 9. Jinak „miro“ Ty z toho prvního příspěvku! Alberto nepotřebuje žádné bobule, ale pokud ostatní favorité mají domestiky par excelans, tak to má opravdu těžké. Vzpomeň si na jeho vítězství na Vueltě po zlomené noze.
  A dále po ohlášení, že Tinkoff končí, tak už to není tým, ale každý jede sám za sebe, aby upozornil, „jak je dobrý“ ! Majka je šmejd, Sagan sebestředný extrovert a Kreuziger ? Tak to se ještě ukáže, ale má našlápnuto do kategorie „šmejdů“

  • Jirko nesouhlasim, loni i letos když o něco šlo tak tam kontakt proste nebyl. Když se podivas na frooma tak jede furt na špici a jak mu odpadnou do měsíci tak jede proste sám a je tam porad. Alberto na to už nemá a je evidentní stejne jako loni, že kdy byl Roman lídrem tak urcite na tým větší šanci na Celkove umístění.

   • Tak nesouhlasit, to můžete, ale fakt je ten, že u Tinkoffa se sešlo moc individualit! Jinak jezdit vepředu a na špici je rozdíl. Frooma jsem ještě neviděl táhnout celý balík, jako třeba včera Voeckler!

 10. Od té doby co, Contádora nachytaly na dopingu,to s ním jde jenom s kopce .Pořád se vymlouvá na pády, a na tým. Jak nemá bobule tak na to nemá.

 11. Na cyklistiku se dívám rád,ale tato týmová spolupráce jenom zavazuje jezdce a jak pak mají prokázat svoji kvalitu a momentální formu.Proto už víc fandím cyklokrosu a nebo horský cyklistice.Domestic je spíše méně otrok,který sice dostane peníze,ale slouží jen pro lídra a šefy stáje.Je to nevděčná role zvláště když lídr nemá potřebnou formu.Proto touto tkz.týmovou spoluprácí se mnoho nadějných jezdců neprosadí,poněvadž zájmy šéfů stájí stojí víc nad spravedlivým sportovním výkonem jednotlivých jezdců.Není to dobře a kazí to samotný cyklistický sport.Dříve se jezdilo taky za stáje,ale jezdci měli mnohem víc volnou ruku a to si myslím,že už ze silniční cyklistiky vymizelo.

 12. Contador by udělal nejlíp kdyby odstoupil takhle se bude trápit a škodný bude jen Roman a tým…

  • Petře!
   Contador, zřejmě odstoupí! Trápit se nebude, ale spíš ho bude trápit do jakého kolektivu se dostal!
   Jinak škodná je Roman a tým …. ! Contador, Majka, Sagan, Kreuziger … tak to snad ne! To nikdy nemůže fungovat.

 13. Už si myslím, že po pádech Alberta v prvních etapách, by Tinkoff mohl postupně najíždět na plán B. Romana. Ten se stále drží v první desítce celkového pořadí, a v kopcích vypadá mnohem lehčeji než Alberto. A je zřejmé, že Roman by rád jel .. a určitě by měl velkou šanci, ale tým je tým.

  • Jo přesně s tím souhlasím , Contador je odepsán a tipuji ,že závod vzdá .

Comments are closed.