Na Giru zřídkavá šance pro spurtery

nabor

Šestá etapa Giro d’Italia z Montecatini Terme do Castiglione della Pescaia bude jednou z mála opravdu vhodných pro rychlé muže. Překážkou bude jen „čtyřka“ v polovině 183 km dlouhé etapy.

Tažení na jih Toskánskem. I tak by se dala popsat mapa dnešní etapy. Tento region je vedle svého písčitého pobřeží a krásné přírody znám také dlouhou historií. Například cílové Castiglione della Pescaia stojí na místech města Vetulonia, které zde již kolem roku 600 př. n. l. založili Etruskové.

Profil šesté zkoušky neskýtá mnoho nástrah, nepříjemností bude za polojasného počasí a teplot kolem pětadvacítky poměrně silný protivítr, v němž by se měl peloton pohybovat. I díky tomu je nepravděpodobné, že by dnes dojel do cíle únik.

6. etapa Gira jako stvořená pro spurtery
6. etapa Gira jako stvořená pro spurtery

Na papíře jsou třemi nejrychlejšími muži André Greipel (Lotto), Elia Viviani (Sky) a Sacha Modolo (Lampre). Právě ti by dnes měli dominovat.

Pokud by měl zvítězit „černý kůň“, mohl by to být někdo z tria Luka Mezgec (Giant), Matteo Pelucchi (IAM), Nicola Ruffoni (Bardiani). Tito tři muži jsou nepochybně při vhodné konstelaci hvězd s to zatopit top favoritům, pokusit by se o to ale mohli i další (Hofland, Matthews, Boonen…).

Šestá etapa začíná o půl třetí, rozhodující okamžiky by ale měly přijít až kolem páté, cílovou pásku protne vítěz nejspíš kolem čtvrt na šest.