Movistar vládne na Route du Sud, Soler vyhrál čtvrtou etapu, celkově vládne Quintana

nabor

Marc Soler zaútočil v posledním stoupání a dojel si pro své první etapové vítězství v kariéře. Největší favorit na celkové prvenství Nairo Quintana dojel druhý a upevnil si tak celkové prvenství.

Čtvrtou etapou pokračovalo etapové cestování po Pyrenejích. Tentokrát čekalo na cyklisty 185 kilometrů s nejvyšším výstupem na Col du Tourmalet, který se tyčí do nadmořské výšky 2115 metrů nad mořem.

Stáj Movistar po většinu etapy kontrolovala dění na čele. Na Col des Borderes dojela ještě poměrně početná hlavní skupina jezdců. Právě modrý tým se zeleným písmenem „M“ na hrudi dělal vše proto, aby odpáral druhého v pořadí Sylvaina Chavanela a Quintana si tak mohl dojet pro pohodlné celkové prvenství. Po sjezdu ze zmíněného kopce, jehož vrchol se nachází v 1166 metrech, zbývalo do cíle 13 kilometrů a závěrečné stoupání na Col de Couraduque.

Movistar nasadila ještě pekelnější tempo, a i když sama zredukovala svůj stav, stále měla v přední skupině dvojité zastoupení. Vedle Quintany tu byl Marc Soler. Dále tu byl Hugh CarthyNicolas EdetThomas Voeckler. Soler se několikrát na Quintanu otočil s tím, jestli má zaútočit. Nakonec svůj plán provedl na metě 2 kilometry, které značily, jak daleko je cíl. Quintana jej nechal poodjet a ani nikdo ze spolubojovníků se neobtěžoval jej následovat.

Soler dovedl svoji sólovou jízdu až do vítězného konce. V posledním kilometru zrychlil i Carthy, kterého se udržel pouze Quintana. V závěrečném souboji byl lepší aktuální lídr celkové klasifikace a pojistil si průběžné vedení. To by měl udržet i zítra, kdy se jede rovinatá etapa.

https://www.youtube.com/watch?v=gUjO4HTz-tA

Pořadí etapy

Pořadí Jezdec Tým Čas
1. Marc Soler Movistar 5:36:13
2. Nairo Quintana Movistar + 0:04
3. Hugh Carthy Caja Rural ,,
4. Nicolas Edet Cofidis + 0:17
5. Thomas Voeckler Direct Energie + 0:21
6. Sergio Pardilla Bellon Caja Rural + 0:33
7. Ricardo Vilela Caja Rural + 0:55
8. Mikel Bizkarra Euskadi Basque Country – Murias + 0:57
9. Luis Angel Mate Mardones Cofidis ,,
10. David Arroyo Duran Caja Rural + 1:25

Celkové pořadí

Pořadí Jezdec Tým Čas
1. Nairo Quintana Movistar 12:52:55
2. Marc Soler Movistar + 0:36
3. Hugh Carthy Caja Rural + 0:58
4. Nicolas Edet Cofidis + 1:06
5. Thomas Voeckler Direct Energie + 1:15
6. Sergio Pardilla Bellon Caja Rural + 1:55
7. Ricardo Vilela Caja Rural + 2:01
8. Mikel Bizkarra Euskadi Basque Country – Murias + 2:12
9. Stéphane Rossetto Cofidis + 2:20
10. Luis Angel Mate Mardones Cofidis + 2:36