Královskou etapu vyhrál Tejay Van Garderen, do vedení se posunul Barguil

Američan se po včerejším neúspěchu vrátil ve velkém stylu, když se mu dnes podařilo vyhrát královskou etapu závodu Kolem Švýcarska. Špatný den si vybral Wilco Kelderman a tak se do vedení posunul Warren Barguil.

Dnešní únik tvořili Mathias Brandle (IAM Cycling), Iljo Keisse (Etixx-QuickStep) a vedoucí muž vrchařské klasifikace Antwan Tolhoek (Roompot). Peloton byl z předchozího dne unavený a únik měl již při průjezdu stoupáním Hochtannbergpass, které končilo na 85 kilometru etapy, náskok přes jedenáct minut.

Závod opustil hrdina páté etapy Pierre Latour, když dojel pátý a na jeden den se oblékl do dresu lídra.

Na začátku cílového stoupání měl únik stále náskok přes sedm minut, ale stoupání do Söldenu, které má přes 11 kilometrů, pohřbilo jejich šance na etapový triumf.

Pole favoritů se zredukovalo asi na dvacet jezdců, kde byli Geraint Thomas (Sky), Barguil, Van Garderen a Darwin Atapuma (BMC), Simon Špilak (Katusha), Talansky (Cannondale), Victor De La Parte (Movistar), Rui Costa (Lampre-Merida), López (Astana) a stále tu byl Jan Hirt (CCC Sprandi Polkowice). V tuto chvíli již odpadl průběžně vedoucí závodník-Wilco Kelderman.

Garderenův nástup přišel 4,6 kilometru před cílem. Na rozdíl od včerejší etapy vypadal Garderen motivovaně a svůj náskok stále zvyšoval. V závěru se za ním vydal López, ale dojel až 16 vteřin za vítězným Garderenem.

Na třetím místě dojel Warren Barguil, který bude v příští etapě hájit v celkové klasifikaci 21 vteřinový náskok na druhého Lópeze.

Jan Hirt dokončil etapu na výborné desáté pozici.