nabor

Jeden z nejlepších sprinterů současnosti Fabio Jakobsen (Nizozemsko/Quick-Step Alpha Vinyl) potvrdil skvělou formu a stal se novým mistrem Evropy. Ve spurtu porazil Arnauda Démara (Francie/Groupama-FDJ) a Tima Merliera (Belgie/Alpecin-Deceuninck). 

Letošní šampionát „starého kontinentu“ hostilo Německo, konkrétně největší spolková země Bavorsko a její metropole Mnichov. Pořadatelé si připravili 208 kilometrů dlouhou trasu s finálovými rovinatými okruhy centrem města.

Ostatní reprezentace chtěly překazit dominanci Italů, kteří ovládli poslední čtyři ročníky (Trentin, Viviani, Nizzolo, Colbrelli) a nutno říci, že konkurence se sešla pořádná. Na startu stáli například Fabio Jakobsen (Nizozemsko), Tim Merlier (Belgie), Pascal Ackermann s Philem Bauhausem (oba Německo), Alexander Kristoff (Norsko), Arnaud Démare (Francie), Sam Bennett (Irsko) nebo Mads Pedersen (Dánsko). I Italové přijeli se sestavou s Vivianim, Trentinem, Dainesem nebo Gannou.

Hned po startu odjela silná dvojice Silvan Dillier (Švýcarsko) a Lukas Pöstlberger (Rakousko). Zkoušeli se k nim připojit i závodníci z menších výběrů jako Albánie, Kosovo nebo Litva, ale nedostali šanci.

Rovinatý profil nenabízel příliš šancí k útokům, ale Italové měli plán a přibližně v polovině zkoušel útočit Matteo Trentin. K němu se připojilo několik závodníků, ale tyto pokusy neměly dlouhého trvání.

Poté se situace znovu uklidnila, ale přišla pohroma pro domácí výběr, když Pascal Ackermann, 46km před cílem zavadil o bariéru, spadl a jeho závod byl u konce. Němcům tak ve hře zůstal jen Phil Bauhaus.

Cesta Dilliera s Pöstlbergerem skončila 27 kilometrů před cílem, kdy si oba vzájemně gratulovali, poplácali se po zádech a závod dojeli v poklidu. Peloton se mezitím už plně soustředil na hromadný finiš.

Při nájezdu do posledních deseti kilometru výrazně zvedli tempo Francouzi, které na čele rychle doplnili Němci, Belgičané, Nizozemci a další výběry, což způsobilo velký zmatek, jelikož jezdci při tomto závodě nevezli vysílačky.

Toho zkusil využít vynikající časovkář ze Švýcarska Stefan Bissegger, který si velmi chytře nadjel v jedné z šikan a tři kilometry před cílem zkusil ujet, peloton reagoval rychle.

Nakonec ho dokázali zlikvidovat Nizozemci s Francouzi. Tyto výběry měly, spolu s Belgičany, nejlepší rozjížděcí vlaky, až do chvíle, kdy se na čele zjevil Filippo Ganna a za ním další čtyři Italové a dovedli celou skupinu do posledního kilometru.

Italové se nechali překrýt Belgičany a Merlier otevřel spurt jako první. Jenže za ním se schovali Danny Van Poppel s Fabiem Jakobsenem a lídr Nizozemska využil práce ostatních a dojel si pro jasné vítězství. Druhý byl v cíli Arnaud Démare a třetí Tim Merlier. Nejlepším Čechem byl 20. Dominik Neuman.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.