Desetiny rozhodly o titulu v časovce! Bissegger porazil Künga o 0,53 vteřiny!

Fantastická bitva a přetahovaná o desetiny to byl letošní evropský šampionát v časovce! Stefan Bissegger (Švýcarsko) porazil svého krajana Stefana Künga o necelou vteřinu, třetí Filippo Ganna (Itálie) zaostal o pouhých necelých 9 vteřin! Jan Bárta byl v cíli s 18. časem, Jakub Otruba s 22.

Na letošním Mistrovství Evropy už byl určen šampión hromadného závodu, zbývalo korunovat krále časovkářů. Pořadatelé nachystali 24 kilometrů dlouhou trasu v okolí města Fürstenfeldbruck. Hned po startu museli závodníci vystoupat krátké stoupání, jinak trasa byla převážně rovinatá.

V úvodu na trasu vyráželi závodníci z Kosova, Arménie, Rumunska a podobně. Někteří dokonce časovku zvládli na silničním kole. Jako první byl v cíli Armén Stepan Grigoryan, ale jeho čas velmi rychle začali porážet silnější časovkáři.

V první polovině startovali i zajímaví závodníci a do čela rychle šel Španěl Oier Lazkano, kterého následně o 3 vteřiny pokořil Mattia Cattaneo (Itálie). Na třetím místě průběžně čekal také Jakub Otruba (Česká republika), ale postupně do cíle dojížděli další závodníci.

Cattaneův čas naprosto zdemoloval Kevin Vauquelin (Francie) o půl minuty. To už se ale pozornost přesouvala na dva největší favority – Stefana Künga (Švýcarsko) a Filippa Gannu (Itálie). Při prvním měření měl Ital navrch o 6,5 sekundy, blíže mu byl Küngův krajan Stefan Bissegger, který časovku rozjel velmi dobře.

Mezitím Vauquelina ohrozil Morten Hulgaard (Dánsko) a překonal ho Ben Healy (Irsko). Toho o téměř minutu deklasoval Stefan Bissegger a hodil tak rukavici do ringu a bylo na Gannovi s Küngem, jak se s touto výzvou popasují. Na druhém mezičasu se všichni tři vešli do necelých tří vteřin a šampionát tak nabídl skvělé drama a bitvu o titul až do cíle!

Küng postupně zrychloval, ale čas se krátil a nakonec na svého krajana nestačil o 0,53 vteřiny! Poslední, kdo mohl Stefana Bisseggera sesadit byl mistr světa Filippo Ganna. Ani on to ale nedokázal a v cíli měl ztrátu na vítěze 8 vteřin! Stefan Bissegger je mistr Evropy v časovce!

Zdroj obrázku: Getty Images