Milánský sprint zakončí Giro


Placka z Turína do Milána, konvenční dojezd 98. ročníku Giro d’Italia. 178 kilometrů dlouhá etapa bude rozhodnuta sprintem na městském okruhu.

Pro většinu jezdců jen o tom v pořádku dojet, pro zbylé však velký cíl. 21. etapa Giro d’Italia začne ve svém nejvyšším bodě, pouze 212 metrů nad mořem. Následovat bude dle očekávání vcelku poklidná, více než stokilometrová pouť k Milánu. Tu však naruší na 86,6. kilometru sprint v Novarře, kde se dá očekávat boj na ostří nože. Finální okruh v Miláně se pojede celkem sedmkrát, má délku 5,4 km. 21,6 kilometrů před cílem přijde právě na něm další bodovací prémie a vše bude směřovat k hromadnému dojezdu.

Během dne by mělo být slunečno, doprovodí ho ale proměnlivá oblačnost. Teploty kolem pětadvaceti.

21. etapa Gira bude už jen takovou formalitou. Bojovat by měli znovu spurteři

Jezdci, na něž dnes dávat pozor? Červený dres asi ještě nevzdají ani Gilbert s Boemem, nicméně v hlavních rolích budou tři nyní pódioví Italové. Viviani má 134 bodů, Modolo 142, Nizzolo 159. Ve hře je i s cílem 90 bodů.

Po velmi těžkém Giru další spurteři buď už vůbec nejedou, nebo není jisté, jakou mají formu. V úvahu připadají Mezgec, Porsev, Apollonio, abychom zmínili alespoň některé.

Etapa začíná ve 12:30, kvůli volnému úvodu nebude průměrná rychlost nejvyšší. I přes to, že jde o zcela rovinatou etapu, sází střední odhad na 38 km/h a tedy dojezd před čtvrt na šest