Matteo Trentin ovládl dojezd druhé etapy Okolo Valencie

nabor

Matteo Trentin (Mitchelton-Scott) dokázal díky skvěle načasovanému spurtu porazit všechny soupeře. Druhý dospurtoval Nacer Bouhanni (Cofidis) a třetí Ben Swift (Sky). Ve žlutém dresu lídra závodu zůstává Edvald Boasson Hagen (Dimension Data). Jediný Čech ve startovním poli a lídr Dimension Data Roman Kreuziger dojel v pořádku v hlavním poli. 

Ve druhé etapě závodu Volta a la Comunitat Valenciana se vytvořil únik poměrně rychle. Pelotonu odjela osmička závodníků – Mathias Van Gompel (Sport Vlaanderen-Baloise), Joan Bou (Nippo-Vini Fantini), Mikel Iturria (Euskadi-Murias), Raul Alarcon (W52/FC Porto), Nigel Ellsay (Rally UHC), Ibai Azurmendi (Fundación Euskadi), Diego Rubio (Burgos-BH) a Diego Sevilla (Kometa Cycling Team).

Asi 40 kilometrů před cílem vrcholilo poslední stoupání v etapě Alto de Carrasqueta. Toho chtěli využít jezdci Astany a Mitcheltonu-Scott, kteří začali udávat vyšší tempo. To znamenalo brzký konec úniku. Hlavní snahou však bylo unavit a nejlépe se zbavit Dylana Groenewegena (Jumbo-Visma). To se Astaně nakonec podařilo a papírově nejrychlejší muž v závodě odpadl z čela.

Ve sjezdu se na pár chvil vzdálil Niki Terpstra (Direct Energie), ale výrazný náskok si nevybudoval. Hůř na tom byl Groenewegen, který se svým týmem ztrácel i 42 vteřin. Nizozemcům se nakonec podařilo vrátit svoji hvězdu zpět do pelotonu, ale stálo je to mnoho sil a Groenewegen se do boje o výhru prakticky nezapojil.

Dva kilometry před cílem byl v nejlepší pozici tým Sky s Benem Swiftem. Ale v posledních momentech nastal zmatek. Najednou se na čele zjevil Matteo Trentin. Za Italem se ještě vyvezl Nacer Bouhanni, ale nedokázal mistra Evropy předjet a Trentin si připsal první letošní výhru. Třetí dospurtoval Ben Swift.

V celkovém pořadí zůstává na čele Nor Edvald Boasson Hagen. Jeho týmový kolega Roman Kreuziger dnes dojel bez větších problémů také v hlavním poli.

2. etapa odstartuje 1.1.1970 z . dlouhá km startuje v 10:30. Předpokládaný dojezd je v 17:25.