Časovku na Volta a la Comunitat Valenciana ovládl Edvald Boasson Hagen

nabor

Závod Volta a la Comunitat Valenciana má za sebou první etapu. Na programu byla časovka na deset kilometrů. Vítězem se stal Edvald Boasson Hagen. Druhé místo obsadil Ion Izagirre, který byl tak nejúspěšnější ze závodníků pro celkové pořadí.Španělský závod se vrátil po osmileté pauze v roce 2016. Hned v prvním roce přitáhl velkou pozornost. Vítězem se tehdy stal Wout Poels a bylo jasné, že v následujícím roce uvidíme pokračování.

Ročník 2017 ovládl Nairo Quintana, loni se radoval Alejandro Valverde.

Valverde je ve startovním poli i letos. Je tak hlavním favoritem na vítězství. Konkurovat by mu letos měli David de la Cruz, Geraint Thomas, Ion Izagirre, Adam Yates nebo i Roman Kreuziger.

Závod odstartoval časovkou na 10,3 kilometrů. Ta byla takřka celá po rovině, jen posledních 700 metrů vedlo do 8,2% stoupání.

Mezi prvními se na trať vydal Jos Van Emden. Ten jako excelentní časovkář zvládl trasu výborně a s časem těsně nad 13 minut se dostal do průběžného čela.

Jenže krátce po něm odstartoval závodník, se kterým se možná tolik nepočítalo, ale v minulosti patřil v této disciplíně k nejlepším – Edvald Boasson Hagen. Nor se se svým časem dostal pod 13 minut.

Do cíle dojížděli další a další závodníci, ale metu třinácti minut se již nikomu překonat nepodařilo.

Velice se jí však přiblížil Ion Izagirre. Ten stanovil čas rovných třinácti minut, což bylo nejlepší ze všech závodníků pro celkové pořadí. Do dalších etap tak vstupuje s náskokem na své největší rivaly.

Třetí místo pak obsadil Tony Martin. Ten za sebou nemá právě povedené měsíce a solidní umístění z úvodu sezóny by ho mohlo znovu nastartovat.

1. etapa odstartuje 1.1.1970 z . dlouhá km startuje v 10:30. Předpokládaný dojezd je v 17:25.