Mathieu van der Poel zvítězil v sedmé etapě Tirrena-Adriatica

nabor

Sedmou etapu Tirrena-Adriatica si podmanil Mathieu van der Poel. Druhé místo obsadil Ruben Guerreiro a třetí Matteo Fabbro. Celkově vede stále Simon Yates.

Velice silný únik se vytvořil na začátku etapy. Byli zde Silvan Dillier (AG2R La Mondiale), Mathieu van der Poel (Alpecin-Fenix), Dries De Bondt (Alpecin-Fenix), Alessandro Tonelli (Bardiani CSF Faizane‘), Matteo Fabbro (Bora-Hansgrohe), Will Barta (CCC Team), Julien Vermote (Cofidis), Davide Ballerini (Deceuninck-QuickStep), Ruben Guerreiro (EF Pro Cycling), Sergio Samitier (Movistar), Victor Campenaerts (NTT Pro Cycling), Martijn Tusveld (Sunweb), Julien Bernard (Trek Segafredo) a Giovanni Visconti (Vini Zabù – KTM). Ti si dokázali vybudovat až čtyřminutový náskok, jenže za nimi rozjela tempo Astana.

Kazašská stáj sice začala ukrajovat z náskoku čelní skupiny, ale jen velmi pomalu. Zda se tak podaří úniku dotáhnout svou snahu do cíle, zůstávalo dlouho nejasné.

Přibližující se peloton vyvolal aktivitu Rubena Guerreira. Ten dvakrát zaútočil, poprvé neúspěšně, ale podruhé se mu podařilo vzdálit společně s Matteem Fabrem. Za nimi pracoval pro Mathieu van der Poela Dries De Bondt, který dával čelní dvojici jen malý náskok. Van der Poel pak nastoupil a ke skupině se rychle dotáhl. Ke zbytku úniku se pak začal přibližovat peloton.

Z hlavního pole jako první vyrazil Jakob Fuglsang. Dán neohrožoval vedoucí pozici Yatese, a tak mu Mitchelton-Scott dal prostor. Mezitím vpředu nastoupil Fabbro. Ital jel výborně a dlouho se zdálo, že si jede pro etapové prvenství. Až v závěrečném krátkém stoupání se k němu dotáhl Guerreiro s Van der Poelem. Van der Poel si do posledních metrů schoval spoustu sil a dojel si pro výhru. Guerreiro bral druhé místo, Fabbro třetí.

Fuglsangova snaha nakonec skončila neúspěšně. Dán byl pohlcen v závěrečném kilometru. Peloton se v samém závěru potrhal, ale ti největší favorité dojeli pospolu.