Bojovník a smolař 15. etapy: Pierre Rolland vs. Sergio Hiquita

nabor

Bojovníkem dnešní etapy Tour de France jury zvolila Pierra Rollanda, ale velkou míru bojovnosti prokázal i Michael Gogl. Za smolaře etapy jsme po zralé úvaze vybrali Sergia Hiquitu, který kvůli smolnému a zbytečnému pádu skončil v nemocnici.

Bojovník 15. etapy: Pierre Rolland (B&B Hotels – Vital Concept)

Třiatřicetiletý Francouz je v kopcích neúnavným a téměř neunavitelným bojovníkem. Dnes se zapojil do úniku, který se tvořil poměrně dlouho na úvodní rovinaté části trati. Ve stoupání na první prémii 1. kategorie se z osmičlenné skupiny odpoutal spolu s Jesúsem Herradou a Simonem Geschkem a prémii vyhrál. Hned za vrcholem zrychlil, ale i tak ho ve sjezdu dojel a předjel Michael Gogl. Spolu přejeli další prémii – 7 km do 8,7% – a Rolland ji opět vyhrál. Na závěrečném stoupání na Grand Colombier – 17,7 km do průměru 7% – ještě Goglovi ujel a pelotonem byl pohlcen 13 kilometrů před cílem. To vše mu vyneslo nejen červená čísla na úterní etapu, ale také posun v soutěži vrchařů z 23. na 6. místo, se ztrátou 10 bodů na Benoîta Cosnefroye a 8 bodů na Tadeje Pogačara.

Smolař 15. etapy: Sergio Hiquita (EF Pro Cycling)

Mladý Kolumbijec byl pro zranění ruky nucen odstoupit ze závodu. Postihly ho dva pády hned v úvodu etapy. Při neustálých pokusech mnoha jezdců o vytvoření úniku se Bob Jungels (Deceuninck-QuickStep) prudce vydal kličkou na pravou stranu silnice, těsně před Sergia Hiquitu. Ten se bohužel zrovna ohlédl dozadu, takže nebyl schopen správně reagovat.

Team Education First rider Colombias Sergio Higuita sits on the road after crashing during the 15th stage of the 107th edition of the Tour de France cycling race 175 km between Lyon and Grand Colombier on September 13 2020 Photo by Marco BERTORELLO AFP Photo by MARCO BERTORELLOAFP via Getty ImagesZachytil předním kolem o Jungelse a v šedesátikilometrové rychlosti spadl. Nasedl na kolo a pokračoval v závodě, ale kvůli zranění ruky měl po chvíli znovu pád na kruhovém objezdu. Opět se pokusil pokračovat, ale zhruba po 20 kilometrech musel závod s bolestí a lítostí vzdát. Jeho debut na slavné Staré dámě rozhodně neskončil tak, jak si představoval…