Maďarský objev Barnabás Peák přestupuje do Mitchelton – Scott, už zítra pojede Brussels Cycling Classic


Maďarský cyklistický objev posledních sezón Barnabás Peák je posilou celku Mitchelton – Scott pro příští sezónu. Barnabás Peák začne v australském celku WorldTour Mitcheltonu – Scott závodit už zítra při Evropské Tour 1.HC Brussels Cycling Classic na 189 kilometrů. Poprvé od roku 2012, kdy svou kariéru ukončil László Bodrogi, bude mít maďarská cyklistika profesionálního závodníka na nejvyšší úrovni. Dvacetiletý Barnabás Peák přestoupí oficiálně už zítra do australské sestavy Mitchelton – Scott a bude stážistou v Mitcheltonu. 1. ledna 2020 se stane řádným členem. Na mistrovství Maďarska v časovce byl bronzový, nyní podepsal dvouletou smlouvu v Mitchelton – Scott.

V týmu Mitchelton – Scott bude s Peákem startovat i Polák Macej Bodnar a hlavně Jihoafričan Daryl Impey, letošní vítěz etapy na Tour de France a celkový vítěz Czech Tour, a na startu nebudou chybět ani osvědčení spurteři a klasikáři Australan Caleb Ewan (Lotto Soudal), Němec André Greipel (Arka – Samsic), Nor Alexander Kristoff (UAE), Francouz Arnaud Démare (Groupama – FDJ), hlavní favorit Němec Pascal Ackermann, kterému bude rozjíždět sprint Juraj Sagan (oba BORA – hansgrohe).

„Můj největší sen pro příští rok je naprosto jasný, chci být na startu Giro d´Italia v Maďarsku v národních barvách mistra, zejména v časovce,“ říká Peák a dodává: „Jsem docela ambiciózní. Rád bych získal své první vítězství už příští rok. Bylo by pěkné uspět, ale také se budu učit a zvykat si na větší tréninkové a závodní dávky.“

Peák byl už loni na stáži v týmu QuickStep, ale smlouvu nezískal a vrátil se do nizozemské cyklistické akademie SEG, vyhlášené výchovou mladých talentů. Ze stejného týmu letos přišel do Mitchelton – Scott například Ital Edoardo Affini.

„Na stáž se těším, vždy je lepší se trochu seznámit s kolegy v týmu. Loni jsem v QuickStepu jel pět nebo šest závodů a mám na to pěkné vzpomínky a vytvořil jsem si už nějaká přátelství a to samé očekávám od stáže v Mitcheltonu. Vím o týmu dost, sleduji videa Backstage Pass od roku 2014 a těším se na to, že mými sportovními řediteli budou Matt White a Mathew Hayman, je vzrušující se k nim přidat,“ tvrdí Barnabás Peák.

 

„Barnabás Peák je všestranný závodník, je to silný cyklista, který umí spurty, časovku a ví, jak se pohybovat v pelotonu. Bude členem našeho klasikářského výběru a bude pracovat pro naše lídry v rovinatých závodech,“ říká Matt White, manažer týmu Mitchelton – Scott.

 

„Přichází z jednoho z nejlepších týmů na výchovu talentů, z SEG Racing Academy. Víme jak pracují, víme, jak závodníkům pomáhají ve vývoji, a jsme nadšení, že se k nám přidá. Neustále musíme myslet na budoucnost, odkud další vlna našich závodníků přijde, a máme dobrou historii ve výchově mladých závodníků. Stejné to bude i s Barnabásem, chceme z něj dostat to nejlepší a budeme ho podporovat,“ dodal White.

Použité zdroje: riders.co.uk, cyclingnews.com, cyclinweekly.co.uk