Luka Mezgec přivedl peloton do cíle 21. etapy na Giru 2014.

Ani se tomu nechce věřit, že tři týdny na Giru, už jsou za námi. Dnešní 21. etapou Gemona – Terste 172 kilometrů dlouhou skončilo letošní Giro 2014.

Cyklisté dojížděli do Terstu, přístavního města u Jaderského moře v Itálii. Které leží přímo u hranice se Slovinskem. Podle nálezů bylo město osídleno už 1. tisíciletí př. n. l. Je to město mnoha kultur a náboženství, které se zde prolínají. Letos byl Terst cílovým městem na Giru.

Na start 21. etapy v Gemoně se postavilo 156 cyklistů z původních 198. Jelo se poklidným tempem. Na čele závodu byli cyklisté týmu Movistar se svým lídrem, a vedoucím jezdcem v růžovém, Nairem Quintanou. Peloton si užíval pozornosti diváků, jásajících kolem tratě závodu.

Jelo se za příjemného polojasného počasí s teplotou 22 stupňů. Když závodníci dorazili do cíle, na Terst se snesl déšť.

V Terstu na cyklisty čekalo celkem sedm okruhů městem. A začalo se závodit. Naštěstí trasa závodu vedla širšími ulicemi, v jednom místě s krátkým 5 % stoupáním. Do cíle zbývalo 39 kilometrů a do úniku šli dva jezdci. Svein Tuff z týmu Orica GreenEDGE a Lars Bak z týmu Lotto Belisol. Za krátkou dobu měli náskok 44 sekund, ale únik byl časem zlikvidován.

Nájezd do posledního kola už byl hodně rychlý, a na čele závodu začal boj o pozice pro spurt v cíli. Nejvíce sil prokázal Luka Mezgec z týmu Giant Shimano, který projel cílem jako první a zvítězil.

Vítěz v cíli:
„ Jsem tím nejšťastnějším člověkem. Pro tým Giant Shimano to byly tři skvělé týdny. Byl jsem pod tlakem, je tu hodně fanoušků. Jsem blízko domova. Mám radost, že to vyšlo „

Celkovým vítězem 97. ročníku Gira d´Italia 2014 se stal, Nairo Quintana z týmu Movistar.

Giro 2014 pro nás fanoušky skončilo, byly to krásné tři týdny profesionální cyklistiky. S jezdci se budeme i nadále scházet v dalších závodech. Už příští neděli od 8. 6. – 15. 6. začíná Critérium du Dauphiné 2014.