Lobato přeletěl všechny


Juan Jose Lobato je vítězem druhé etapy závodu Ruta del Sol 2015. Očekávaný duel s Degenkolbem proměnil ve one man show. Třetí dojel Slovinec Bole.

I druhý den přátelské počasí se smálo na peloton ve druhý den andaluského startu evropské etapákové sezóny. Do úniku se vydali Lang, Van Ginneken, Honkisz, Komin a Dougall, sestava nedostatečně hvězdná, aby vzbuzovala velké obavy top týmů.

Pětka byla celý den pod kontrolou Sky, Tinkoffu, Movistaru a samozřejmě Giantu. John Degenkolb si chtěl totiž spravit náladu etapovým vítězstvím a profil podobný 1a. etapě mu měl svědčit.

Únik byl nakonec dojet krátce po prémii dvacet kilometrů před cílem (na prémii  byl ještě první Lang před Ginnekenem a Tinkoffem) a jelo se na na vrchol třetí kategorie.

Ve stoupání tempo diktoval Tinkoff, až v samém závěru zkusilo nástup několik jezdců, stejně tak ve sjezdu, ale žádný nezískal velký náskok.

Asi nejnadějnější byl tak atak Kennaugha na drobném stoupání před cílovými kilometry, kterého posléze v úsilí vystřídal Selvaggi, jenže Movistar i v jednom muži vše uhlídal.

Na posledním kilometru si útočně najel dopředu Contador, nicméně nic nezkusil, naopak CCC mělo vážné plány s Gregou Bolem a natáhlo peloton. Bole to zkusil velmi dlouhým nástupem, jenže tím nemohl ohrozit Lobata, který se v pravou chvíli vynořil z hlubin a přejel v mžiku i Boleho. Pozdě reagoval Degenkolb, který i kvůli absenci týmových kolegů nakonec obsadil druhé místo před třetím Bolem a čtvrtým Vichotem.

2. etapa Ruta del Sol

P.. Jméno Tým  Čas
1 Lobato Movistar  4:51:57
2 Degenkolb Giant
3 Bole CCC
4 Vichot FDJ
5 Prades Caja Rural
6 Ratto UnitedHealthcare
7 Bilbao aja Rural
8 Theuns Topsport
9 Dyun Roompot
10 Naesen Topsport

Celkové pořadí Ruta del Sol

 P. Jméno Tým Čas
1 Contador Tinkoff  8:03:40
2 Intxausti Movistar
3 Froome Sky
4 Chavanel IAM
5 Kennaugh Sky  12
6 Basso Tinkoff  17
7 Theuns Topsport  18
8 Degenkolb Giant  20
9 Suitsou Sky  21
10 Nieve sky  28