Lindeman zvítězil v první horské etapě

Nizozemec Bert-Jan Lindeman z týmu LottoNL-Jumbo získal na Vueltě své premiérové vítězství na Grand Tour.

První vítězství úniku na letošní Vueltě

V sedmé etapě se v úniku představilo kvinteto jezdců a to : Carlos Quintero (Colombia), Amets Txurruka (Caja Rural), Ilia Koshevoy (Lampre-Merida), pozdější vítěz Bert Jan Lindeman (LottoNL-Jumbo) a Antoine Cousin (Europcar). Únik si vypracoval kvalitní náskok, v jednu chvíli téměř 15 minut. Ale peloton se nehodlal vzdát a náskok silně redukoval. Na čele se točily zejména týmy Movistar a Astana. Ale únik si svůj náskok nakonec udržel, byť těsně. Jako první odpadl Kolumbijec Quintero, poté Španěl Txurruka. Trio posledních si neustále nastupovalo, až se Koshevoyovi a Lindemanovi podařilo odjet. Lindeman poté šel sebevědomě do sprintu z první figury, kde Bělorusa utrhl a dojel si pro životní úspěch.

Zklamání v cílovém kopci

Diváci očekávali zajímavý dojezd ve kterém se hlavní favorité poperou o vítězství v etapě, či si alespoň nadělí nějaké vteřinky v celkovém pořadí. Ale prakticky celý závěrečný kopec se jelo stejné tempo a až těsně před Flamme Rouge označující poslední kilometr, nastoupil Fabio Aru a dojel na třetím místě se ztrátou 29 vteřin, na skupinu favoritů získal 7 vteřin.

Froome ztratil

Vítěz letošní Tour de France Chris Froome nedokázal udržet tempo, když nastoupil Ital Aru a do cíle dojel ve skupině se Samuelem Sánchezem, Mikelem Landou, Danielem Morenem, Bartem De Clercqem a Frankem Schleckem se ztrátou 1 minuty a 3 sekund na vítěze Lindemana a 34 sekund na Fabia Arua.