Lennard Kämna zvítězil v deváté etapě Vuelty

nabor

Déšť, vítr a bahno. Tak by se dala shrnout nedělní etapa, kterou z úniku vyhrál Němec Kämna (Bora-Hansgrohe). Lídři útočili, ale žádné velké skoky v celkovém pořadí se nekonaly.

Na začátku etapy pozlobil peloton boční vítr, který jej roztrhal do několika skupin, které se postupně pospojovaly. Na čele závodu se utvořila skupina uprchlíků, která v závěru bojovala o etapové prvenství. Cílový kopec Alto Caravaca de Cruz byl během dne pokryt bahnem kvůli silnému dešti, ale z televizních záběrů to vypadalo, že pořadatelé značnou část bahna z vozovky dokázali odstranit.

Únik plný silných jezdců

Pod cílové stoupání dojela skupina silných závodníků s dostačující výhodou na hlavní pole, a tak bylo jasné, že vítěz vzejde z uprchlíků. Němec Kämna, Ital Sobrero a Australan Hamilton byli papírově nejsilnější jezdci, ale ve skupině s nimi byl i velezkušený Navarro (Burgos BH) a vcelku solidní vrchař Caicedo (EF EasyPost). Ale nikdo nedokázal udržet Kämnu hnaného vidinou kompletace výher ze všech tří Grand Tour. Na pódiových pozicích ho doplnili již zmiňovaní Sobrero a Hamilton.

Zdroj obrázků: Getty Images 2023