Warning: simplexml_load_file(): https://www.worldcyclingstats.com/en/race/world-championship-u23-road-race/2018/results/xml/2/6/bc50458e0c549fed42b1ccc2dd0d5f90:1: parser error : Document is empty in /data/web/virtuals/3851/virtual/www/domains/worldtourcycling.cz/wp-content/plugins/werthers-cycling-results/werthers-cycling-results.php on line 781

Domácí Laura Stigger, obrovský talent Remco Evenpoel a Švýcar Marc Hirschi získali první tituly v hromadných závodech. Naši závodníci do Top 10 nepronikli. Nejlépe dopadli Veronika Jandová, která skončila 16. a Karel Vacek byl 12.

Hromadný závod juniorek

Překvapivou vítězku má hromadný závod juniorek. Domácí závodnice Laura Stigger nastoupila teprve do druhého silničního závodu kariéry. Navíc získala v tomto měsíci už druhý duhový trikot, když uspěla i ve Švýcarsku na šampionátu horských kol.

Na 70 kilometrové trati nejprve udávaly tempo Rusky a způsobily dělení pelotonu. Ovšem na stoupání Igls to byly jiné závodnice, které útočily. Právě Laura Stigger odjela s Kanaďankou Simone Boilard a na čele si vybudovaly velmi solidní náskok. Doskočit k nim dokázala jenom Italka Barbara Malcotti.

Italka vyčkávala na své kolegyně, které klesaly k cíli v blízkosti za vedoucím triem, ale Stigger a Boilard skvěle spolupracovaly a nedovolily spojení obou skupin. Jedinou závodnicí, která se dokázal dostat do čela byla Francouzka Marie Le Net.

Závodnice si pak párkrát nastoupily, než se pustily do sprintu. První vyrazila Italka Malcotti, ale svůj nástup uspěchala a musela se spokojit se 4. místem. Papírově nejrychlejší byla Le Net, která má ve sbírce medaile z dráhařských závodů, ale domácí Laura Stigger ji nechala nastoupit také brzy, svezla se za ní, rozjela svůj sprint a zvítězila přet Le Net a Boilard.

Nejlepší Češka byla 16. Veronika Jandová. Markéta Hájková skončila 27. a Tereza Šašková 64.

World Championship (RR) 2018

|
P.Jméno TýmČas/Body
1Laura StiggerautAUT
2Marie Le NetfraFRA+
3Simone BoilardcanCAN+
4Barbara MalcottiitaITA+
5Jade WielfraFRA+
6Vittoria GuazziniitaITA+
7Camilla AlessioitaITA+
8Aigul GareevarusRUS+
9Mie SaabyednkDEN+
10Marina GalandfraFRA+
Marie Le Net, Laura Stigger, Simone Boilard
Marie Le Net, Laura Stigger, Simone Boilard

Hromadný závod juniorů

Stejně jako časovka juniorů, i hromadný závod má stejného vítěze. Tím se stal fenomenální Belgičan Remco Evenpoel. Daleko za ním dojel druhý Němec Marius Mayhofer a Ital Alessandro Fancellu.

Remco Evenpoel naprosto deklasoval veškerou konkurenci v závodě. Závod v úvodu kontrolovali Němci, ale když se celé pole přiblížilo ke stoupání Gnadenwald, na čelo najely i další týmy, včetně našich jezdců. Ti způsobili i jeden z klíčových momentů, když jeden z nich odstupoval z čela, způsobil hromadný pád, ve kterém byl zapojen i Evenpoel.

Toho navíc postihl defekt a jeho mechanik pomáhal jinému jezdci, než si všiml i Evenpoela. Ten zde ztratil drahocené vteřiny a minuty a zdálo se, že je po ambicích. Jenže nová posila Quick-Stepu zahájila fenomenální stíhací jízdu.

Evenpoel vylétl na vrchol Gnadenwaldu a ve sjezdu už bylo dvouminutové manko fuč a Belgičan zpět v hlavním poli. Z něj mezitím odjeli Mayhofer s Italem Andreou Piccolem a vybudovali si solidní náskok.

Když se jezdci dostali do posledních 40 kilometrů a začali jedno ze stoupání na Igls, vyprodukoval Evenpoel útok, kterým chtěl zlikvidovat odjetou dvojici. S ním odjeli další čtyři jezdci, včetně Karla Vacka, ale všichni odpadli už při výstupu nebo ve sjezdu jako Karel Vacek.

Stíhací jízdy se ujali Italové, zatímco Mayhofer se zbavil Piccola. Na čele nezůstal osamocený dlouho. Brzy k němu dojel Evenpoel a 19 kilometrů před cílem, při posledním přejezdu Iglsu se ho zbavil. Za nimi vedli Italové boj o bronz.

10 kilometrů před cílem odjel Fancellu se Švýcarem Alexandrem Balmerem. Mezi nimi se rozhodovalo o bronzu. Úspěšnější byl Fancellu, druhý skončil Mayhofer, ale ještě o více jak minutu a půl před ním, proťal cílovou pásku Remco Evenpoel.

Karel Vacek skončil jako nejlepší Čech 12. Do cíle se dostali i Vojtěch Řepa (42.), Vladimír Mikšaník (65.), Jakub Bouček (69.) a Petr Kelemen (73). Jakub Hník se do cíle nedostal.

World Championship (RR) 2018

|
P.Jméno TýmČas/Body
1Remco EvenepoelbelBEL
2Marius MayrhofferdeuGER+
3Alessandro FancelluitaITA+
4Alexandre BalmercheSUI+
5Frederik WandahldnkDEN+
6Gabriele BenedettiitaITA+
7Aloïs CharrinfraFRA+
8Kevin VermaerkeusaUSA+
9Antonio TiberiitaITA+
10Sean QuinnusaUSA+
Marius Mayrhofer, Remco Evenepoel, Alessandro Fancellu

Hromadný závod mužů U23

Závod do 23 let byl skvěle obsazený. Na startu stáli jezdci jako Ivan Sosa, Mark Padun, Bjorg Lambrecht, Mikkel Bjerg, Lennard Kämna, James Shaw, Pascal Eenkhoorn, Jai Hindley, Michael Storer, Eddie Dunbar, Brandon McNulty nebo Jakub Otruba s Adamem Ťoupalíkem.

Hned v úvodu 174 kilometrů dlouhého klání se oddělila trojice Szymon Tracz (Polsko), Izidor Penko (Slovinsko) a Nickolas Zukowsky (Kanada). Zukowsky se brzy zbavil svých kolegů a více jak 90 kilometrů před cílem byl sám s náskokem dvou minut.

Na závěrečných okruzích zkusil dvakrát nastoupit mistr v časovce Mikkel Bjerg, ale oba jeho pokusy peloton pokryl. Když se přijelo na závěrečné okruhy, nikdo v úvodu neútočil. Ale ve sjezdu, asi 50 kilometrů před cílem, zaútočili Švýcaři – Hirschi, Patrick Müller, Gino Mäder a Lukas Ruegg. S nimi odjel Dán Mikkel Honoré, Američan Neilson Powles a Ukrajinec Mark Padun.

Při třetím přejezdu Iglsu zaútočil Padun. S ním jel pouze Müller, ostatní se rozhodli pošetřit síly a počkat na letící peloton. Ten vedla výprava Itálie, která udávala velmi vysoké tempo. To si v pelotonu vybíralo svoji daň a tempo neudržel velký favorit Ivan Sosa.

Jenže než peloton dostihl Hirschiho skupinu, zaútočil Bjorg Lambrecht. S ním odjel i Slovinec Tadej Pogačar a Ir Eddie Dunbar. Ir ihned zaútočil. Hlídal ho další Švýcar Gino Mäder, který nechal veškerou práci na Dunbara.

Peloton se nakonec spojil a na čele zůstali s drobným nástupem jen Müller s Padunem. Ale jejich náskok byl minimální a v poslední výstupu na Igls byli pohlceni. Přišel další Lambrechtův útok. S útočícím Belgičanem se držel pouze Marc Hirschi a Fin Jaakko Hänninen.

Lambrecht zkusil další nástupy, ale všichni tři vystoupali na vrchol společně. Když trio zklesalo na poslední rovinu, zaútočil Hirschi a vybudoval si velký náskok. Ten dokázal udržet svůj náskok až do cíle a získal duhový dres. O druhé místo svedli souboj Lambrecht s Hänninenem. Úspěšnější byl Belgičan.

Nejlepším Čechem byl 34. Adam Ťoupalík. Jakub Otruba skončil 60. a Karel Tyrpekl se do cíle nepodíval.

Etapa odstartuje 1.1.1970 z . dlouhá km startuje v 10:30. Předpokládaný dojezd je v 17:25.
Marc Hirschi
Marc Hirschi

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.