Warning: strstr(): Empty needle in /data/web/virtuals/3851/virtual/www/domains/worldtourcycling.cz/wp-content/plugins/werthers-cycling-results/werthers-cycling-results.php on line 836

Warning: strstr(): Empty needle in /data/web/virtuals/3851/virtual/www/domains/worldtourcycling.cz/wp-content/plugins/werthers-cycling-results/werthers-cycling-results.php on line 836

Warning: strstr(): Empty needle in /data/web/virtuals/3851/virtual/www/domains/worldtourcycling.cz/wp-content/plugins/werthers-cycling-results/werthers-cycling-results.php on line 856

Warning: strstr(): Empty needle in /data/web/virtuals/3851/virtual/www/domains/worldtourcycling.cz/wp-content/plugins/werthers-cycling-results/werthers-cycling-results.php on line 856

Warning: simplexml_load_file(): https://www.worldcyclingstats.com/en/race/world-championship-u23-road-race/2018/results/xml/2/6/bc50458e0c549fed42b1ccc2dd0d5f90:1: parser error : Document is empty in /data/web/virtuals/3851/virtual/www/domains/worldtourcycling.cz/wp-content/plugins/werthers-cycling-results/werthers-cycling-results.php on line 801
nabor

Domácí Laura Stigger, obrovský talent Remco Evenpoel a Švýcar Marc Hirschi získali první tituly v hromadných závodech. Naši závodníci do Top 10 nepronikli. Nejlépe dopadli Veronika Jandová, která skončila 16. a Karel Vacek byl 12.

Hromadný závod juniorek

Překvapivou vítězku má hromadný závod juniorek. Domácí závodnice Laura Stigger nastoupila teprve do druhého silničního závodu kariéry. Navíc získala v tomto měsíci už druhý duhový trikot, když uspěla i ve Švýcarsku na šampionátu horských kol.

Na 70 kilometrové trati nejprve udávaly tempo Rusky a způsobily dělení pelotonu. Ovšem na stoupání Igls to byly jiné závodnice, které útočily. Právě Laura Stigger odjela s Kanaďankou Simone Boilard a na čele si vybudovaly velmi solidní náskok. Doskočit k nim dokázala jenom Italka Barbara Malcotti.

Italka vyčkávala na své kolegyně, které klesaly k cíli v blízkosti za vedoucím triem, ale Stigger a Boilard skvěle spolupracovaly a nedovolily spojení obou skupin. Jedinou závodnicí, která se dokázal dostat do čela byla Francouzka Marie Le Net.

Závodnice si pak párkrát nastoupily, než se pustily do sprintu. První vyrazila Italka Malcotti, ale svůj nástup uspěchala a musela se spokojit se 4. místem. Papírově nejrychlejší byla Le Net, která má ve sbírce medaile z dráhařských závodů, ale domácí Laura Stigger ji nechala nastoupit také brzy, svezla se za ní, rozjela svůj sprint a zvítězila přet Le Net a Boilard.

Nejlepší Češka byla 16. Veronika Jandová. Markéta Hájková skončila 27. a Tereza Šašková 64.

World Championship (RR) 2018

|
P.Jméno TýmČas/Body
1Laura StiggerautAUT1:56:26
2Marie Le NetfraFRA+ 0:00:00
3Simone BoilardcanCAN+ 0:00:00
4Barbara MalcottiitaITA+ 0:00:00
5Jade WielfraFRA+ 0:00:14
6Vittoria GuazziniitaITA+ 0:00:14
7Camilla AlessioitaITA+ 0:00:29
8Aigul GareevarusRUS+ 0:00:56
9Mie SaabyednkDEN+ 0:01:52
10Marina GalandfraFRA+ 0:01:52
16Veronika JandováczeCZE+ 0:01:52
27Markéta HájkováczeCZE+ 0:04:56
59Petra MachálkovásvkSVK+ 0:06:28
64Tereza SaskovaczeCZE+ 0:07:34
71Radka PaulechovásvkSVK+ 0:09:51
75Júlia HrtánkovásvkSVK+ 0:09:51
P.Jméno TýmČas/Body
1Laura StiggerautAUT1:56:26
2Marie Le NetfraFRA+ 0:00:00
3Simone BoilardcanCAN+ 0:00:00
4Barbara MalcottiitaITA+ 0:00:00
5Jade WielfraFRA+ 0:00:14
6Vittoria GuazziniitaITA+ 0:00:14
7Camilla AlessioitaITA+ 0:00:29
8Aigul GareevarusRUS+ 0:00:56
9Mie SaabyednkDEN+ 0:01:52
10Marina GalandfraFRA+ 0:01:52
11Pfeiffer GeorgigbrGBR+ 0:01:52
12Erika BoterocolCOL+ 0:01:52
13Iuliia GalimullinarusRUS+ 0:01:52
14Olha KulynychukrUKR+ 0:01:52
15Anna BaidakrusRUS+ 0:01:52
16Veronika JandováczeCZE+ 0:01:52
17Marta JaskulskapolPOL+ 0:01:57
18Eva JonkersnldNED+ 0:01:57
19Hannah LudwigdeuGER+ 0:01:57
20Rozemarijn AmmerlaannldNED+ 0:02:02
21Léa CurinierfraFRA+ 0:04:03
22Desiet KidaneeriERI+ 0:04:03
23Urara KawaguchijpnJPN+ 0:04:07
24Alena RytsevarusRUS+ 0:04:14
25Katie ClouseusaUSA+ 0:04:47
26Maeve GallagherirlIRL+ 0:04:56
27Markéta HájkováczeCZE+ 0:04:56
28Catalina SotochlCHI+ 0:04:56
29Jasmine SohusaUSA+ 0:04:56
30Elynor BackstedtgbrGBR+ 0:04:56
31Abigail YoungwerthusaUSA+ 0:04:56
32Anastasiya KolesavablrBLR+ 0:04:56
33Kelsey SchoorzafRSA+ 0:04:56
34Matilde VitilloitaITA+ 0:04:56
35Alina AbramenkoblrBLR+ 0:04:56
36Niamh Fisher-BlacknzlNZL+ 0:04:56
37Emeline EustachefraFRA+ 0:04:56
38Magdeleine Vallieres-MillcanCAN+ 0:04:56
39Mireia TriasespESP+ 0:04:56
40Amaia LartitegiespESP+ 0:04:56
41Lina SvarinskalvaLAT+ 0:04:56
42Marina UvarovarusRUS+ 0:04:59
43Shari BossuytbelBEL+ 0:05:47
44Martine GjøsnorNOR+ 0:05:47
45Amalie LutronorNOR+ 0:05:47
46Nika JancicsvnSLO+ 0:05:47
47Sylvie SwinkelsnldNED+ 0:05:47
48Kaitlyn RauwerdacanCAN+ 0:05:47
49Akvile GedraityteltuLTU+ 0:05:47
50Silje MathisennorNOR+ 0:05:47
51Tina ZügercheSUI+ 0:05:47
52Dorothea HeitzmanndeuGER+ 0:05:47
53Femke GerritsenldNED+ 0:05:47
54Iara GillespieirlIRL+ 0:05:47
55Anya LouwausAUS+ 0:05:47
56Daniela LeitanelvaLAT+ 0:06:04
57Ricarda BauernfeinddeuGER+ 0:06:28
58Sarah GiganteausAUS+ 0:06:28
59Petra MachálkovásvkSVK+ 0:06:28
60Tetyana YaschenkoukrUKR+ 0:07:30
61Silke SmuldersnldNED+ 0:07:30
62Noemi RüeggcheSUI+ 0:07:30
63Caroline AnderssonsweSWE+ 0:07:32
64Tereza SaskovaczeCZE+ 0:07:34
65Julia BorgströmsweSWE+ 0:07:34
66Svetlana PachshenkokazKAZ+ 0:07:50
67Ariana GilabertespESP+ 0:08:11
68Lara StehlicheSUI+ 0:08:42
69Katharina HechlerdeuGER+ 0:08:45
70Dominika WlodarczykpolPOL+ 0:09:51
71Radka PaulechovásvkSVK+ 0:09:51
72Lorena De La FuenteespESP+ 0:09:51
73Elizabeth GincanCAN+ 0:09:51
74Danait TsegayeriERI+ 0:09:51
75Júlia HrtánkovásvkSVK+ 0:09:51
76Gabrielle LehnertusaUSA+ 0:09:51
77Vivien ChiuhkgHKG+ 0:09:51
78Thale Kielland BjerknorNOR+ 0:09:51
79Tatyana BogdanovakazKAZ+ 0:09:51
80Vita MovrinsvnSLO+ 0:11:52
81Britney KerrnzlNZL+ 0:11:52
82Hannah StreicherautAUT+ 0:11:54
83April TaceygbrGBR+ 0:13:03
84Anzhela SolovyevakazKAZ+ 0:14:24
85Mette JensendnkDEN+ 0:15:05
86Natalia SzymczakpolPOL+ 0:15:46
87Shoko NakatomijpnJPN+ 0:15:46
88Emma ChristensendnkDEN+ 0:15:46
89Karia KozichrvCRO+ 0:17:50
90Nina BertonluxLUX+ 0:17:50
91Paulina PastuszekpolPOL+ 0:17:54
92Amy MonkhousegbrGBR+ 0:17:54
93Amelia SharpegbrGBR+ 0:17:54
DNFMarina KurnossovakazKAZ
DNFSze Wing LeehkgHKG
DNFEllen KlingednkDEN
DNFTina Berger-SchauerautAUT
DNFKatharina KreidlautAUT
DNFAzulde BritzzafRSA
DNFShira BiranisrISR
DNFDorotea CargonjahrvCRO
DNFHoi Ian AumacMAC
Marie Le Net, Laura Stigger, Simone Boilard
Marie Le Net, Laura Stigger, Simone Boilard

Hromadný závod juniorů

Stejně jako časovka juniorů, i hromadný závod má stejného vítěze. Tím se stal fenomenální Belgičan Remco Evenpoel. Daleko za ním dojel druhý Němec Marius Mayhofer a Ital Alessandro Fancellu.

Remco Evenpoel naprosto deklasoval veškerou konkurenci v závodě. Závod v úvodu kontrolovali Němci, ale když se celé pole přiblížilo ke stoupání Gnadenwald, na čelo najely i další týmy, včetně našich jezdců. Ti způsobili i jeden z klíčových momentů, když jeden z nich odstupoval z čela, způsobil hromadný pád, ve kterém byl zapojen i Evenpoel.

Toho navíc postihl defekt a jeho mechanik pomáhal jinému jezdci, než si všiml i Evenpoela. Ten zde ztratil drahocené vteřiny a minuty a zdálo se, že je po ambicích. Jenže nová posila Quick-Stepu zahájila fenomenální stíhací jízdu.

Evenpoel vylétl na vrchol Gnadenwaldu a ve sjezdu už bylo dvouminutové manko fuč a Belgičan zpět v hlavním poli. Z něj mezitím odjeli Mayhofer s Italem Andreou Piccolem a vybudovali si solidní náskok.

Když se jezdci dostali do posledních 40 kilometrů a začali jedno ze stoupání na Igls, vyprodukoval Evenpoel útok, kterým chtěl zlikvidovat odjetou dvojici. S ním odjeli další čtyři jezdci, včetně Karla Vacka, ale všichni odpadli už při výstupu nebo ve sjezdu jako Karel Vacek.

Stíhací jízdy se ujali Italové, zatímco Mayhofer se zbavil Piccola. Na čele nezůstal osamocený dlouho. Brzy k němu dojel Evenpoel a 19 kilometrů před cílem, při posledním přejezdu Iglsu se ho zbavil. Za nimi vedli Italové boj o bronz.

10 kilometrů před cílem odjel Fancellu se Švýcarem Alexandrem Balmerem. Mezi nimi se rozhodovalo o bronzu. Úspěšnější byl Fancellu, druhý skončil Mayhofer, ale ještě o více jak minutu a půl před ním, proťal cílovou pásku Remco Evenpoel.

Karel Vacek skončil jako nejlepší Čech 12. Do cíle se dostali i Vojtěch Řepa (42.), Vladimír Mikšaník (65.), Jakub Bouček (69.) a Petr Kelemen (73). Jakub Hník se do cíle nedostal.

World Championship (RR) 2018

|
P.Jméno TýmČas/Body
1Remco EvenepoelbelBEL3:03:49
2Marius MayrhofferdeuGER+ 0:01:25
3Alessandro FancelluitaITA+ 0:01:38
4Alexandre BalmercheSUI+ 0:01:38
5Frederik WandahldnkDEN+ 0:03:20
6Gabriele BenedettiitaITA+ 0:03:20
7Aloïs CharrinfraFRA+ 0:03:20
8Kevin VermaerkeusaUSA+ 0:03:20
9Antonio TiberiitaITA+ 0:03:20
10Sean QuinnusaUSA+ 0:03:25
12Karel VacekczeCZE+ 0:04:37
28Marek GajdulasvkSVK+ 0:11:07
42Vojtěch ŘepaczeCZE+ 0:15:31
47Marek BugarsvkSVK+ 0:16:22
65Vladimir MiksanilkczeCZE+ 0:19:00
69Jakub BoucekczeCZE+ 0:19:00
73Petr KelemenczeCZE+ 0:21:01
DNFJakub HnikczeCZE
P.Jméno TýmČas/Body
1Remco EvenepoelbelBEL3:03:49
2Marius MayrhofferdeuGER+ 0:01:25
3Alessandro FancelluitaITA+ 0:01:38
4Alexandre BalmercheSUI+ 0:01:38
5Frederik WandahldnkDEN+ 0:03:20
6Gabriele BenedettiitaITA+ 0:03:20
7Aloïs CharrinfraFRA+ 0:03:20
8Kevin VermaerkeusaUSA+ 0:03:20
9Antonio TiberiitaITA+ 0:03:20
10Sean QuinnusaUSA+ 0:03:25
11Andrea PiccoloitaITA+ 0:04:37
12Karel VacekczeCZE+ 0:04:37
13Biniam GirmayeriERI+ 0:06:41
14Jakob GeßnerdeuGER+ 0:06:41
15Ludvig AasheimnorNOR+ 0:06:41
16Guilherme MotaprtPOR+ 0:06:41
17Ben TulettgbrGBR+ 0:07:20
18Aksel Skot-HansendnkDEN+ 0:07:20
19Jonathan BöglicheSUI+ 0:07:20
20Mason HollymangbrGBR+ 0:07:20
21Marco FrigoitaITA+ 0:07:54
22Gleb BrussenskiykazKAZ+ 0:09:34
23Yevgeniy FedorovkazKAZ+ 0:10:47
24Robin SkivilddnkDEN+ 0:10:47
25Ben HealyirlIRL+ 0:10:47
26Lewis AskeygbrGBR+ 0:10:47
27Michael HeßmanndeuGER+ 0:10:55
28Marek GajdulasvkSVK+ 0:11:07
29Daniil PronskiykazKAZ+ 0:11:19
30Vinicius RangelbraBRA+ 0:11:19
31Kim HeidukdeuGER+ 0:12:14
32Ådne HolternorNOR+ 0:12:22
33Oleksandr ShchypakukrUKR+ 0:12:22
34Casper UdennldNED+ 0:12:22
35Lev GonovrusRUS+ 0:13:21
36Jon BarrenetxeaespESP+ 0:13:37
37Sam WatsongbrGBR+ 0:15:02
38Felix EngelhardtdeuGER+ 0:15:02
39Hugo PagefraFRA+ 0:15:18
40Jean Eric HabimanarwaRWA+ 0:15:25
41Valentin RetailleaufraFRA+ 0:15:31
42Vojtěch ŘepaczeCZE+ 0:15:31
43Andrew VollmerusaUSA+ 0:15:31
44Enzo LeijnsenldNED+ 0:15:31
45Artjom MirzojevestEST+ 0:15:47
46Thomas SchellenbergcanCAN+ 0:16:22
47Marek BugarsvkSVK+ 0:16:22
48Pelayo SánchezespESP+ 0:17:18
49Alfie GeorgegbrGBR+ 0:17:28
50Luke PlappausAUS+ 0:17:28
51Kei OnoderajpnJPN+ 0:17:28
52Nur NurlykhassymkazKAZ+ 0:17:29
53Mesut CepaalbALB+ 0:17:40
54Daniil TurukblrBLR+ 0:17:55
55Aaron Van Der BekenbelBEL+ 0:17:58
56Henri VandenabeelebelBEL+ 0:17:58
57Jakob ReiterautAUT+ 0:18:15
58Breandan FlannaganirlIRL+ 0:18:45
59Anton VtiurinrusRUS+ 0:18:54
60Gilles KirschluxLUX+ 0:18:54
61Bas BellenldNED+ 0:18:54
62Josh LanenzlNZL+ 0:18:54
63Alekss KrastslvaLAT+ 0:18:57
64Simon ImbodencheSUI+ 0:18:57
65Vladimir MiksanilkczeCZE+ 0:19:00
66Maksym BilyiukrUKR+ 0:19:00
67Ruben EggenbergcheSUI+ 0:19:00
68Tomas AguirremexMEX+ 0:19:00
69Jakub BoucekczeCZE+ 0:19:00
70Afonso SilvaprtPOR+ 0:19:00
71Ben KaterbergcanCAN+ 0:20:34
72Theo GilbertsonnzlNZL+ 0:20:34
73Petr KelemenczeCZE+ 0:21:01
74Carlos RodríguezespESP+ 0:22:34
75Dzianis MazurblrBLR+ 0:22:43
76Axel TuuknldNED+ 0:23:13
77Wessel KrulnldNED+ 0:23:44
78Emil LindgrensweSWE+ 0:23:44
79Henri TreimuthestEST+ 0:23:44
80Archie RyanirlIRL+ 0:24:27
81Fredrik FinnesandnorNOR+ 0:24:29
82Dominik GorakpolPOL+ 0:24:29
83Damian BieniekpolPOL+ 0:25:10
84Noppachai KlahanthaTHA+ 0:27:56
DNFJacob HindsgauldnkDEN
DNFWilliam LevydnkDEN
DNFFrederik ThomsendnkDEN
DNFDaniel ÅrnesnorNOR
DNFDennis GrasvoldnorNOR
DNFSøren WærenskjoldnorNOR
DNFSteven PattynbelBEL
DNFIlan Van WilderbelBEL
DNFXandres VervloesembelBEL
DNFSamuele RubinoitaITA
DNFMichael GarrisonusaUSA
DNFRiley SheehanusaUSA
DNFQuinn SimmonsusaUSA
DNFPirmin BenzdeuGER
DNFLouis BarréfraFRA
DNFAlex BaudinfraFRA
DNFRaphaël Da CostafraFRA
DNFJakub HnikczeCZE
DNFRick PluimersnldNED
DNFYoshiaki FukudajpnJPN
DNFTaisei HinojpnJPN
DNFHiryu KayamajpnJPN
DNFHiroyuki UmakoshijpnJPN
DNFIgor HumbertfraSUI
DNFIván CoboespESP
DNFJosu EcheverríaespESP
DNFConnor MartincanCAN
DNFCarson MilescanCAN
DNFRobin PlamondoncanCAN
DNFIakov GusevrusRUS
DNFMaksim KulakovrusRUS
DNFSergey ZatcepinrusRUS
DNFSam CooknzlNZL
DNFYoel AsmeromeriERI
DNFTyler LindorffausAUS
DNFCarter TurnbullausAUS
DNFAaron DohertyirlIRL
DNFArthur KluckersluxLUX
DNFRenus UhiriwerwaRWA
DNFDavid CamargocolCOL
DNFTito RendóncolCOL
DNFTsun Wai ChuhkgHKG
DNFKwun Hei HohkgHKG
DNFChalermchai BangsirithaTHA
DNFPhunsiri SirimongkhonthaTHA
DNFAljaž OmrzelsvnSLO
DNFAnze SkoksvnSLO
DNFCamilo NavasecuECU
DNFLaurynas KurasltuLTU
DNFErikas SidlauskasltuLTU
DNFNadjaf BaghirovazeAZE
DNFShahin EyvazovazeAZE
DNFOskar PalmsweSWE
DNFMartin MessnerautAUT
DNFMarcel TenebchlCHI
DNFÐorde ÐuricsrbSRB
DNFAdmir KolasinacsrbSRB
DNFRicardo BroxhamzafRSA
DNFCian LeveridgezafRSA
DNFCiprian JitarurouROU
DNFValentin VasiloiurouROU
DNFJeffrey DiazpriPUR
DNFAbner GonzalezpriPUR
DNFGavrail StefanovbgrBUL
DNFVentsislav VenkovbgrBUL
DNFBlerton NuhaKOS
DNFZani SylhasiKOS
DNFBriton JohnguyGUY
DNFCarlo JurisevichrvCRO
DNFJulian EspinozacriCRC
DNFLuis MurillocriCRC
DNFMojtaba HajizadehafgAFG
DNFVladislav KorotasmdaMDA
DNFAndrei NovicovmdaMDA
DNFImad SekkakmarMAR
Marius Mayrhofer, Remco Evenepoel, Alessandro Fancellu

Hromadný závod mužů U23

Závod do 23 let byl skvěle obsazený. Na startu stáli jezdci jako Ivan Sosa, Mark Padun, Bjorg Lambrecht, Mikkel Bjerg, Lennard Kämna, James Shaw, Pascal Eenkhoorn, Jai Hindley, Michael Storer, Eddie Dunbar, Brandon McNulty nebo Jakub Otruba s Adamem Ťoupalíkem.

Hned v úvodu 174 kilometrů dlouhého klání se oddělila trojice Szymon Tracz (Polsko), Izidor Penko (Slovinsko) a Nickolas Zukowsky (Kanada). Zukowsky se brzy zbavil svých kolegů a více jak 90 kilometrů před cílem byl sám s náskokem dvou minut.

Na závěrečných okruzích zkusil dvakrát nastoupit mistr v časovce Mikkel Bjerg, ale oba jeho pokusy peloton pokryl. Když se přijelo na závěrečné okruhy, nikdo v úvodu neútočil. Ale ve sjezdu, asi 50 kilometrů před cílem, zaútočili Švýcaři – Hirschi, Patrick Müller, Gino Mäder a Lukas Ruegg. S nimi odjel Dán Mikkel Honoré, Američan Neilson Powles a Ukrajinec Mark Padun.

Při třetím přejezdu Iglsu zaútočil Padun. S ním jel pouze Müller, ostatní se rozhodli pošetřit síly a počkat na letící peloton. Ten vedla výprava Itálie, která udávala velmi vysoké tempo. To si v pelotonu vybíralo svoji daň a tempo neudržel velký favorit Ivan Sosa.

Jenže než peloton dostihl Hirschiho skupinu, zaútočil Bjorg Lambrecht. S ním odjel i Slovinec Tadej Pogačar a Ir Eddie Dunbar. Ir ihned zaútočil. Hlídal ho další Švýcar Gino Mäder, který nechal veškerou práci na Dunbara.

Peloton se nakonec spojil a na čele zůstali s drobným nástupem jen Müller s Padunem. Ale jejich náskok byl minimální a v poslední výstupu na Igls byli pohlceni. Přišel další Lambrechtův útok. S útočícím Belgičanem se držel pouze Marc Hirschi a Fin Jaakko Hänninen.

Lambrecht zkusil další nástupy, ale všichni tři vystoupali na vrchol společně. Když trio zklesalo na poslední rovinu, zaútočil Hirschi a vybudoval si velký náskok. Ten dokázal udržet svůj náskok až do cíle a získal duhový dres. O druhé místo svedli souboj Lambrecht s Hänninenem. Úspěšnější byl Belgičan.

Nejlepším Čechem byl 34. Adam Ťoupalík. Jakub Otruba skončil 60. a Karel Tyrpekl se do cíle nepodíval.

Etapa odstartuje 1.1.1970 z . dlouhá km startuje v 10:30. Předpokládaný dojezd je v 17:25.
Marc Hirschi
Marc Hirschi