Kristoff podruhé vyhrál, Terpstra ztratil

nabor

Tentokrát hrál vítr v Kataru menší roli. Snížil sice průměrnou rychlost rovné etapy na pouhých 38 kilometrů v hodině, jinak ale peloton dojížděl pohromadě a i proto je trochu překvapením, že si druhé etapové vítězství připsal Kristoff. Pomohla mu špatná orientace mužů s ještě výbušnějšíma nohama.

Čtvrtá etapa Tour of Qatar 2015 začala oproti plánovanému itineráři s předstihem a to vinou silného větru, který už ohrožoval samotné konání etapy.

Průběh dne byl tentokrát lineárnější než v prvních dvou hromadných etapách. Brzy zaútočila trojice Gruzděv, Venter, Salomein a vytvořila si náskok. Peloton jí svěřil výhodu několika minut (maximálně čtyř) a předpokladem tak bylo, že si uprchlíci rozdělí všechny bonusové vteřiny a body na prémiích..

To se i stalo, když na první prémii vyhrál Salomein a na druhé Gruzděv, v tu chvíli se však balík již hodně blížil a 20 kilometrů před cílem byla unikající trojice dojeta.

V silném protivětru se nikomu příliš nechtělo tahat, tempo bylo proto absolutně vzato dosti pomalé a změnilo se to až v posledních deseti kilometrech. Tam jednak změna směru a druhak zvýšená aktivita týmů naopak vyústila i v drobné trhání pelotonu.

Spurt opět probíhal poměrně zmatečně a v podstatě jediným týmem, který dokázal svého jezdce vědomě dostat do ideální pozice byla Katusha. Naopak Kittel či Bouhanni zcela chyběli, proto Kristoffa vyzval v dresu Giantu na souboj Arndt. Ani on, ani Sagan však neuspěl a pro své druhé vítězství v Kataru si tak dojel právě Nor.

Výsledky 4. etapy Tour of Qatar 2015

P. Jméno Tým Čas
1 Kristoff Katusha 04:15:57
2 Sagan Tinkoff
3 Arndt Giant
4 Blythe Orica
5 Ruffoni Bardiani
6 Haussler IAM
7 Bozic Astana
8 Guardini Astana
9 Rojas Movistar
10 Modolo Lampre
12 Bodnar Tinkoff
15 Stannard Sky 5
16 Van Avermaet BMC 5
30 Terpstra Etixx 5

 Celkové průbězné pořadí Tour of Qatar 2015

P. Jméno Tým Čas
1 Terpstra  Etixx  12:09:44
2 Bodnar  Tinkoff  6
3 Stannard  Sky  12
4 Van Avermaet  BMC  19
5 Kristoff  Katusha  21
6 Rowe  Sky  33
7 Sagan  Tinkoff  37
8 Haussler  IAM  39
9 Grivko  Astana  41
10 Boonen  Etixx  42