Krásná i hrozivá. Před pauzou prověří vrchaře La Cubilla

nabor

Pro velký úspěch repete. V další krátké, dynamické etapě jedno stoupání ubude a nahradí ho úvodních 50 kilometrů roviny, pak už se ale vrátí horský „motokros“. Dojíždět se navíc bude na skoro 18kilometrovou nejvýše ohodnocenou prémii Vuelty La Cubilla s průměrem 6,2 %.

Po třech letech se vrací pondělí do itineráře Vuelty. A ani v roce 2016 to nebyla žádná legrace. Šestnáctá etapa sice přinesla profil vyhovující spurterům, před prvním volným dnem se však jelo na Lagos de Covadonga. La Cubilla si svou reputaci dneškem teprve začíná budovat, u fanoušků ale na sociálních sítích vyhrála a organizátoři tu nabídnou pět bodů extra oproti ostatním mimořádným kategoriím. Pět mělo být díky „trojkám“ Mallecina a Cabruñana také prémií. Původně jim patřila jen lehce nakloněná startovní padesátka. Jejich vynechání znamená problém hlavně pro vrchařské černé koně, kterým ztíží cestu do úniku.

La Cubilla - profil dojezdu 16. etapy Vuelty 2019První z plánovaných „jedniček“ Marabio vypadla z profilu rovněž. A právě zdejší špatný stav vozovky byl příčinou změn. Lépe je na tom asfalt Puerto de San Lorenzo a s 10 kilometry a průměrem 8,5 % rozhodně nejde o ulehčení. Další první kategorií bude Cobertoria (8,3 km, 8,2 %). Přesně před dvěma lety cestou na Angliru propršela, dnes by měli cyklisté dojet za sucha, pokud očekávané večerní srážky nedorazí dříve. No a potom už La Cubilla. Táhlé stoupání nabízející nádherné výhledy bude poslední překážkou, stojící v cestě odpočinku.

Profil 16. etapa Vuelta 2019Rostoucí ztráty na Rogliče by dnes mohl využít Nairo Quintana a spasit tak další ne úplně zdařilou jízdu za celkovou výhrou na Grand Tour. Pro Alejandra Valverdeho zase hraje nižší průměr La Cubilly. V případném spurtu u vrcholu by byl favoritem. Primož Roglič si oproti Giru drží image nezlomné překážky a v šestnácté etapě ji bude opět potvrzovat.

Individuálně zatím netriumfoval žádný jezdec Astany a s vrchařskou silou tohoto týmu by byl hřích k hrozícímu Lópezovu pódiovému a bílému neúspěchu nepřidat něco navíc. Nabízí se Jakob Fuglsang. Nic včerejšek nezměnil na poli puntíků, kde mezi možnými uprchlíky vede Madrazo před Bouchardem, Sergiem Henaem a Samitierem. Výhra na Cubille by mohla do čela katapultovat celkem 14 závodníků.

Šestnáctá etapa Vuelty 2019 začíná ve 13:28. Živě ji můžete sledovat celou. Na Cobertoriu by se mělo najet před čtvrtou. Dojezd jako vždy: kolem 17:35.

Tipovací soutěž